קביעות בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 13:18, 25 בפברואר 2014

  שלום, אני עובדת מזה שלוש שנים בעיריית כפר סבא, לאחרונה התבשרתי כי אני זכאית לקביעות, אך לשם כך הנני מתבקשת להעביר אישור רפואי. אינני מעוניינת לחשוף את מצבי הרפואי בפני הגורמים. האם זה חוקי? האם עקב מחלה מסוימת לא אקבל קביעות? במידה ולא אציג את האישור לא אקבל קביעות? מודה על העזרה

  השב
 • 15:05, 25 בפברואר 2014

  במקרים בהם הינך נדרשת לוויתור על סודיות רפואית, עלייך לבחון האם ביצוע התפקיד אכן דורש גילוי כל כך רחב של מידע רפואי. בדרך כלל, ניתן לספק את צרכי המעסיק במידע רפואי ספציפי או בביצוע בדיקות רלוונטיות.
  חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר להפלות עובדים בתנאי עבודה או בקבלה לעבודה, גם במצב בו המעביד קובע תנאים שאינם מן העניין. כאשר מעביד דורש גילוי מידע רפואי שאינו רלוונטי, הוא למעשה עובר על חוק שוויון הזדמנויות בעבודה. אחד הכלים היעילים ביותר להילחם במעבידים המפרים את הגנת הפרטיות ושואלים שאלות לא רלוונטיות הוא על ידי הגשת תביעה ייצוגית בטענה להפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה.
  עו"ד אריק שלו
  arik.shalev@law-shalev.co.il
  ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.