היריון פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • סהר

נשלח ע"יסהר 17:53, 3 במרץ 2014

שלום, התחלתי לעבוד בחברה דרך כוח אדם בסוף חודש יולי כאשר כבר בתחילת אוגוסט גיליתי על ההריון. מחובתי כמועסקת הודעתי למנהל הישיר שלי כבר בחודש אוקטובר על המצב הנוכחי והוא מבחינתו לא דרש דבר ממני והעניינים המשיכו כרגיל. במהלך ההריון דברים הסתבכו ולצערי סבלתי מהרבה הקאות ועילפון ולכן החסרתי המון ימי עבודה. כאשר הגעתי לעבודה המנהל הישיר שלי בשיחה משותפת עם מנהלת המוקד ניסו להבהיר לי שהם לא חושבים שבטוח לי להמשיך להגיע לעבודה וכי עליי למצוא פתרון לנושא. לאחר התייעצות עם רופאת נשים בקופת החולים שלי הוצע לי שמירה אך מכיוון ועברתי קופה אני אוכל לקבל את הטפסים רק במרץ. כעבור 30 יום בבית אני מקבלת שיחה ממנהל חברת כוח האדם(יש לציין שבמהלך התקופה אני בקשר עם המנהל הישיר שלי) שטוען כי אין בידיו שום אישור כי אני בהריון ומבחינתם אני נעדרת ממקום העבודה חודש. כשביקשתי לדעת את הזכויות המגיעות לי (_ימי מחלה,ימי חופשה בתשלום) קיבלתי תשובה כי אין באפשרותם לתת לי אותם עד שלא אמסור טפסים בנושא ואז הם יראו מה הם יכולים לעשות כשאיום פיטורים מאוד ברור. יש לציין כי חברת כוח האדם לא יצרה קשר עימי בשום דרך וכי המנהלים שלי בחברה לא דרשו או ציינו דבר בנושא. בעודי מנסה להשיג את האישורים הנ"ל נשלח אלי מכתב בדואר רשום(תוך פחות משבועיים אחר מועד השיחה) ובו רשום כי מבחינת חברת כוח האדם אני זאת שהגשתי התפטרות עקב אי הגעה במשך תקופת זמן זו וכי אינני מועסקת יותר בחברה. מה עליי לעשות במקרה שכזה?

השב
  • 14:32, 9 במרץ 2014

בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי,
    משרדנו עומד לרשותך.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384
    עו"ד אריק שלו

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.