סרטים\סדרות הפרת זכויות יוצרים - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • מתן

נשלח ע"ימתן 23:48, 17 באוגוסט 2012

שלום עו"ד סהר רציתי לשאול מספר שאלות ואני מקווה שתוכל לענות לי עליהם במידה ואני מקים אתר של "סרטים וסדרות לצפייה ישירה" שאני רק מסקר את הסרט (תמונה ותקציר) ומכניס קישור לאתר אחר שמעלה אותם לשרת שלו בעל האתר לא מעלה שום תוכן שמפר זכויות יוצרים לשרתים שלו ובסה"כ מפנה קישור לאתר אחר שמעלה אותם לשרתים שלו (האתר האחר לא קשור בשום אופן לבעל האתר ) האם אני מפר זכויות יוצרים? ובמידה וכן פרויקט ז"ירה יכולים לתבוע אותי ישירות או שמחובתם לשלוח לי בקשה להסיר את האתר ובמידה ואיני עושה את בקשתם הם רשאים לתבוע אותי ? תודה רבה על הזמן ועל התשובות,

השב
  • 21:40, 18 באוגוסט 2012

מתן שלום,

במידה ותבעצ את האמור אתה תפר זכויות יוצרים בהפרה עקיפה, היינו, אתה תתרום להפרת זכויות היוצרים וזיר"ה יוכלו להגיש תביעה.
    לזיר"ה אין כל חובה לשלוח בקשה להסיר את האתר והם יכולים להגיש תביעה הכוללת צו מניעה

תגובה
  • 23:24, 18 באוגוסט 2012

גם עם רשום את זה מתחת לאתר?
    "היות ואין בעל האתר מוסמך להבין מה מוגן בזכויות יוצרים ומה לא, לכן האתר אינו מאחסן שום יצירה מכל סוג אלא מפנה לאתרים חיצוניים המאפשרים צפיה.
    בעל האתר מעריך שאתרים אלו עשו את המוטל עליהם ע"פ חוק על מנת לאפשר את הצפיה דרכם. בעל האתר מתחייב להוריד כל תוכן או קישור לתוכן שמפר זכות יוצרים אם תתקבל פניה רשמית מגורם מוסמך."

ואתה יודע אולי עם בדרך כלל הם שולחים מכתב או ישר הולכים בהליך משפטי ?

תגובה
  • 07:27, 19 באוגוסט 2012

מתן שלום,

מטרת האתר לסייע לאנשים לראות סרטים באמצעות קישורים לאתרים בהם הסרטים נמצאים. המדובר בסרטים המוקרנים בסטרימינג וברור שמדובר בהפרות זכויות יוצרים. עצם מתן הקישור לאותו אתר מסייע בהפרת זכויות היוצרים. לגבי ההודעה, ברור לך שהיא אינה נכונה וברור לך שבעל אתו אתר לא שומר על זכויות יוצרים, ולכן, ההליך של הודעה והסרה אינו רלוונטי כפי שאתה מתאר.
    אני מציע לך לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך קבלת חוות דעת מה מותר מה אסור ואך ניתן לפעול

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים