שימוש בלוגואים או בשמות של חברות והטמעתם על בניינים בסרטון אנימציה - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • אלעד

  נשלח ע"יאלעד 08:31, 7 במאי 2016

  שלום, אני מעוניין לייצר סרטון מוצר באנימציה, כאשר באחד מחלקי הסרטון אני רוצה להציג את מרכז תל אביב. האם מותר להציג בניינים ולשים עליהם לוגואים או שמות של חברות שפועלות בישראל. לדוגמה - האם זה חוקי להציג בניין באנימציה שעל החזית שלו כתוב פייסבוק או מופיע הלוגו של פייסבוק? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  11:49, 15 במאי 2016

  אלעד שלום,

  ככלל, לבעל הזכות בסימן מסחר הזכות הייחודית להרשות לאחרים לעשות שימוש בסימן המסחר שלו.

  לא ברור משאלתך האם בכוונתך להשתמש בסימני המסחר ביחס לשירותים או מוצרים שונים מהמוצרים והשירותים לגביהם נרשמו סימני המסחר, ולכן, לא ניתן להעריך האם יוכלו בעלי הסימנים לטעון להפרת סימן מסחר.

  עם זאת, יש לזכור ששימוש לא מורשה בסימן מסחר בעל מוניטין כדי לקדם מוצר או שירות אחר עלול להקים לבעל הזכות בסימן המסחר עילות עצמאיות של "דילול מוניטין" ו"עשיית עושר ולא במשפט".

  לכן, אם ניתן, עדיף לקבל מראש את הסכמת בעלי הסימנים לשימוש בסימן שלהם. אם לא ניתן לקבל את ההסכמה אנו ממליצים לך לפנות לעו"ד המתמחה בתחום על מנת לקבל ייעוץ פרטני בנוגע לסיכונים המשפטיים (אם ישנם) במקרה זה, ולאפשרויות הפעולה העומדות לרשותך.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.