הרופא המליץ לוותר על בדיקות המסת סוכר בהיריון והבת שנולדה נזקקת לטיפול בסוכרת - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • מילה

  נשלח ע"ימילה 12:47, 9 בספטמבר 2012

  במהלך ההריון שלי עברתי בדיקות דם והרופא אמר שהתוצאות תקינות ולכן לא אצטרך לעשות בדיקת המסת סוכר. אחרי שהבת שלי נולדה התברר שהיא נזקקת לטיפול בסוכרת. האם לא מדובר ברשלנות של הרופא שהייתה יכולה להימנע?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  21:25, 12 בספטמבר 2012

  מילה שלום,
  התשובה לשאלתך תלויה במספר נתונים, אשר חסרים בשאלה. באופן עקרוני צריך שמומחה רפואי יבדוק את תוצאות בדיקות הדם, ויקבע האם אכן היתה רשלנות של הרופא המטפל. גם אם היתה רשלנות כזו, צריך עדיין להוכיח את הקשר הסיבתי בין הרשלנות לנזק שנגרם.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה