שיתוק מוחין עקב רשלנות בלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • סיגלית

  נשלח ע"יסיגלית 19:56, 13 בפברואר 2016

  נולד לי בן, ומספר חודשים לאחר הלידה הוא אובחן כסובל משיתוק מוחין מסוג המיפלגיה. אציין כי הלידה היה רגילה אך ארוכה מאוד, ולמרות בקשות שלי ,לא בוצע ניתוח קיסרי, והצוות התעקש על לידה רגילה. שאלתי היא, האם יתכן שהיתה כאן רשלנות רפואית שגרמה לשיתוק מוחין של התינוק ? תודה סיגלית.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  17:37, 17 בפברואר 2016

  סיגלית שלום,
  כל מקרה של לידת ילד הסובל משיתוק מוחין, מחייב בדיקה יסודית לבירור השאלה האם היתה רשלנות רפואית בלידה או במהלך ההריון. חלק ממקרי שיתוק המוחין נובעים מרשלנות רפואית בלידה או במהלך ההריון, וחלק ממקרי שיתוק המוחין אינם קשורים לכל רשלנות שהיא. בכדי לברר האם הרשלנות הרפואית גרמה לשיתוק המוחין, יש להזמין את מלוא התיק הרפואי של מהלך ההריון, הלידה ותיקו הרפואי של הילד שסובל מ c.p , וכן להתייעץ עם רופאים מומחים בתחום הגניקולוגיה והנוירולוגיה. אשר למקרה שלך, קיימת טענה (המופיעה במאמר רפואי שנהוג לכנותו "הקונצנזוס") ולפיה כדי להראות קשר סיבתי בין רשלנות בלידה ובין שיתוק מוחין יש צורך בשיתוק מסוג קוודרופלגיה דווקא, ולא המיפלגיה. למרות זאת אציין כי היו מקרים בהם התקבלו תביעות ושולמו פיצויים בשיעור ניכר גם במקרים בהם השיתוק היה מסוג המיפלגיה, והדבר תלוי בנסיבותיו של כל מקרה ומקרה.
  לסיכום אדגיש שוב, מאחר ובמקרה בו רשלנות רפואית גרמה לשיתוק מוחין, מדובר בפיצוי בסכומים גבוהים מאוד, ומאחר ומדובר בנושא מורכב מבחינה משפטית ורפואית, המלצתי היא כי בכל מקרה בו נולד ילד הסובל משיתוק מוחין, יש לפנות לעו"ד מומחה בתחום הרשלנות הרפואית, על מנת שיבדוק ביסודיות האם קיימת עילת תביעה וזכות לפיצויים.
  משרדנו ישמח לסייע במידת הצורך.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק
  טל משרד : 09-8330033 דוא"ל gilklop@bezeqint.net

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה