חוסר אבחנה במומים לבביים של עובר במהלך מעקב אחר הריון בארה"ב - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • מיה

  נשלח ע"ימיה 23:44, 9 בדצמבר 2012

  בני נולדבארה"ב לפני 15 שנים עם מומים בלב בגינם נותח תוך ימים ספורים מלידתו. מומחה שעקב אחר התפתחות העובר עקב בעיות במהלך ההריון לא הבחין במומים בטרם הלידה, ואלו התגלו רק במקרה ביום שלאחר הלידה. 1. האם אתה מתמצה בחוק האמריקאי? 2. אם כן, האם יש אפשרות לתבוע את המומחה בגין רשלנו, 15 שנים לאחר המקרה? בזמנו לא רצינו להתעסק בתביעה. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  17:04, 10 בדצמבר 2012

  מיה שלום,
  גם אם קיימת עילת תביעה במקרה זה, הרי שיש להגיש את התביעה בארה"ב. על כן, רצוי לפנות מראש לעו"ד מארה"ב הבקיא כמובן בחוק האמריקאי וברשלנות רפואית.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה