נזק נגרם לעובר בראש בלידת ואקום - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אביב

  נשלח ע"יאביב 12:06, 17 בינואר 2013

  אשתי ילדה בבית חולים בדרום. במהלך הלידה אמרו שהעובר במצוקה ועשו לה לידת ואקום. הילד היום בן כמה שבועות ויש לו בראש מן ביצה כזו כתוצאה מהלידה. האם זה יסדתר? האם היתה רשלנות של הרופאים? תודה מראש על התשובה.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  13:19, 22 בינואר 2013

  אביב שלום,

  התאור שאתה מתאר (מעין ביצה בראש) הינו תאור אופייני ללידת ואקום, והעניין מסתדר בד"כ זמן קצר לאחר הלידה. שאלות בעניין זה יש להפנות כמובן לרופא. לעניין הרשלנות, הרי שכל עוד לא נגרם נזק לצמיתות, הרי שאין כדאיות כלכלית בהגשת תביעת רשלנות רפואית, מה גם שע"פ שאלתך כלל לא ברור אם היתה רשלנות.
  כל טוב
  גיל קלופשטוק, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה