עברתי ניתוח קיסרי ללא הרדמה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 21:55, 26 בנובמבר 2013

  הכי בקצרה שיש, לפני כשנה הוכנסתי לניתוח דחוף עקב האטה אחת בדופק העובר כ- 6 שעות לאחר מתן האפידורל. תוך כדי שהרופא מתארגן לניתוח המרדימה אומרת שהיא מחזקת את האפידורל , בנתיים המנתח כבר התחיל לפתוח (לא הרגשתי את תחילת הניתוח כיוון שהעור החיצוני חסר תחושה משני ניתוחים קודמים) וכעבור דקות של סבל מטורףףף ותחנונים ניתנה לי הרדמה כללית. אציין כי כשעה לפני הניתוח כבר ביקשתי מנה נוספת של אפידורל שלא ניתנה לי. מעוניינת לדעת האם ניתן לתבוע על עוגמת הנפש האיומה שנגרמה לי כתוצאה מההליך הלא אנושי של ניתוח ללא הרדמה שעברתי. ציינתי שהניתוח בוצע לאחר האטה אחת בדופק כי בדרך כלל לא רצים לניתוח אחרי האטה אחת. וזה גם מנסיון של ניתוח קודם שעברתי בשל האטות חוזרות בדופק. עוד חשוב לדעת כי הרופא הנ"ל חיכה לניתוח בקוצר רוח ולא נתן לי סיכוי ללידה רגילה הן במילים שאמר לי במהלך הנסיון לידה והן בהתנהלות שלו . למרות שמדובר בבית חולים שחלק מהאג'נדה שלו היא לאפשר לנשים ללדת לאחר 2 ניתוחים קיסריים. אשמח לתשובה מפורטת כאן או בטלפון ולהתייעצות בכלל.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  13:12, 28 בנובמבר 2013

  אביטל שלום,
  צריך למעשה לבדוק כאן שני עניינים, האחד האם היתה הצדקה לניתוח קיסרי, והשני - גם אם היתה הצדקה לניתוח - עניין ההרדמה המאוחרת. לעניין ההצדקה לניתוח, אשיב בזהירות הראויה, ובכפוף לכך שלא ראיתי את התיק הרפואי, שיהיה קשה לטעון כנגד ביה"ח על ההחלטה לנתח, הואיל ואת אחרי שני ניתוחים קיסריים בעבר, והואיל והופיעו האטות בדופק העובר.
  לעניין ההרדמה המאוחרת - עקרונית יתכן והיתה כאן רשלנות, אם כי יהיה קשה להוכיח זאת, וצריך גם לשקול את הכדאיות הכלכלית בתביעה מסוג זה.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה