אחרי ניתוח קיסרי דיממתי כל הלילה והיו לי כאבים חזקים וחולשה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 15:21, 14 בינואר 2014

  שלום לאחר לידת תאומים בקיסרי הייתי בחדר התאוששות כלהלילה התלוננתי על כאבים חזקים וחולשה נאמר לי שזה בסדר ונורמלי כל שעה הגיע אחות להחליף תחבושות ניתנו לי 2 מנות דם ולבסוף בבוקר נכנס הרופא ואמר מדוע לא מכניסים אותה לניתוח חוזר בדיעבד כל הלילה דיממתי ויכלו להית לכך השלכות לבסוף נותחתי ואושפזתי כמה ימים בטיפול נמרץ לאחר שלא התעוררתי מההרדמה היום אני והילידים בריאים האם עצם האירועים והשתלשלותם יש עילה לתביעה בגין רשלנות בביצוע המעקב ואיתור מוקדם של הבעיה?כמו כן בתיק הרפואי לא מויין בצורה הזו ההשתלשלות כמובן בגלל כסתח ושביקשתי לפרט הכל בתיק נתקלתי בסירוב

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  15:43, 19 בינואר 2014

  שני שלום,
  ברשותך, אתחיל את התשובה דווקא מסוף שאלתך. ציינת כי כיום את והתאומים בריאים. יש לזכור כי תביעת רשלנות רפואית הינה תביעה מורכבת , המחייבת גם השקעה כספית ראשונית בסך של כ 10,000 ש"ח לפחות עבור חוות דעת רפואית. לאור זאת, בד"כ קיימת כדאיות כלכלית בתביעת רשלנות רפואית רק כאשר נגרם חלילה נזק לצמיתות. לכן, ניתן כמובן לבדוק את התיק ביסודיות ולברר האם היתה כאן רשלנות רפואית, אולם מאחר ולא נגרם נזק לצמיתות (וטוב שכך), ספק אם קיימת כדאיות כלכלית בתביעה מעין זו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה