טיפול רשלני בהריון בשבוע 23 בחדר מיון גניקולוגי - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • ויקי דור

  נשלח ע"יויקי דור 08:13, 20 בספטמבר 2014

  כלתי הגיעה בשבוע 23 לחדר מיון גניקולוגי לאחר סריקת מערכות תקינה עקב פתיחה של שלושה סנטימטרים. היה לחץ כבד בבית החולים לתפור את הצוואר. אמרו כי הסיכויים חצי, חצי. לאחר שלושה ימים היתה ירידת מי שפיר מזוהמים. הם לחצו מאוד על הפסקת הריון שבוע 23 ו3 ימים. זה היה מחריד. בכלל לא חשבו על העובר. הם טענו שרק חמישה אחוזים הוא יהיה בסדר זוג צעיר. לידה ראשונה. עוד טענו כי אם יוולד חי יאלצו לטפל בו. הטראומה נוראית. האמא שוב הפילה הריון צעיר השבוע. אין לי מנוחה מאז. המשקל של העובר היה לא רע יחסית. אני חושדת ששיקולים קרים כמו ערב חג וכולם רוצים הביתה או הצוות בחופש או שלא כלכלי ממה שקראתי להחזיק פג מתחת לקילו הם שהמיטו את הטרגדיה הזו על משפחתי. האם אפשר לתבוע את ההמלצה לתפור למרות שהם בעצמם ציינו סכנה של זיהום וכו. האם אני בתור הסבתא יכולה לתבוע בנוסף גם את הצער הגדול שמשפיע על חיי?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  20:06, 1 באוקטובר 2014

  ויקי שלום,
  באופן כללי בלבד, ניתן לומר כי ע"פ חלק מהנסיבות המתוארות בשאלה, אכן היה סיכון של ממש לבריאות התינוק, ולכן סביר להניח כי היו סיבות טובות לצוות הרפואי לנהוג כפי שנהג. עם זאת, כדי לבחון את המקרה באופן יסודי, ניתן להזמין את התיק הרפואי המלא, ולהתייעץ עם מומחה גניקולוג. קשה לי להאמין ששיקולים של "ערב חג, צוות בחופש וכו" כפי שכתבת, הניעו את הצוות הרפואי לפעול בצורה מסויימת. לשאלתך בסיום - לך כסבתא, בוודאי שאין כל עילת תביעה.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה