ניתוח לפני הגשת תחשיב נזק - פורום פציעות קשות ושיתוקים

שאלה חדשה
 • חזי

  נשלח ע"יחזי 10:58, 2 בספטמבר 2014

  אני אחרי תאונת עבודה אחרי שבר ברגל בוצע לי ניתוח לפני שנה וחצי המומחה שלי קבע 40 אחוז והצד השני קבע 15 ומומחה בית המשפט קבע 30 . הדיון הבא להגשת תחשיב נזק . אבל יש הפתעה שמומחה החליט לעשות ניתוח נוסף האם הדבר הזה משפיע על אחוזי נכות או משנה משהו ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:03, 2 בספטמבר 2014

  כן, ניתוח נוסף בהחלט יכול לשנות את המצב בתיק - לטוב או לרע, ובהתאמה לשנות את אחוזי הנכות שיוענקו לך.
  כדאי לך לעדכן את עורך הדין שלך בקשר לניתוח שאתה צפוי לעבור, ולשקול ביחד איתו האם כדאי להמתין עד שיתבהרו תוצאות הניתוח (ואולי אפילו לבקש בדיקה נוספת ע"י המומחה מטעם ביהמ"ש), או להפך, דווקא למהר ולגמור את התיק בפשרה, לפני שייוודעו תוצאות הניתוח (שהרי ייתכן כי מצבך יישתפר, ולא תהייה זכאי עוד ל30% נכות...).
  כך בחשבון שגם הצד השני יכול לגלות שעברת ניתוח (אם למשל אוספים כעת את תיקיך הרפואיים המעודכנים) ולדרוש בדיקה נוספת שלך ע"י מומחה רפואי.

  תגובה
 • 11:14, 2 בספטמבר 2014

  אז זה דבר מסוכן ! האם אני חובה לעשות את הניתוח . שלא תבוא חברת הביטוח בטענות שהניתוח הזה ישפר את מצבי . אז מה אתה מציע לי בדיוק

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד עידו אמגור

  עו"ד עידו אמגור,מנהל הפורום

  11:26, 2 בספטמבר 2014

  איש לא יכול לחייב אותך לעבור ניתוח, אך קיימת הלכה משפטית בנוגע ל"הקטנת הנזק" לפיה אם אתה מסרב לעבור ניתוח שסיכויי הצלחתו גבוהים ויכול לשפר את מצבך, רואים אותך (לצורך קבלת הפיצוי) כמי שעבר את הניתוח.
  כפי שכתבתי בתשובתי הקודמת, עליך לעדכן את עורך הדין שלך, ואולי גם להתייעץ ברופא שהפנה אותך לניתוח, ולהבין טוב יותר מה מטרת הניתוח, ומהי התוצאה הצפויה שלו - ככל שסיכויי ההצלחה גבוהים, והניתוח צפוי לשפר את מצבך, כדאי לך לנסות ולסיים את התיק בפשרה על בסיס קביעת המומחה הנוכחית, ולא לחכות שמצבך יישתפר.

  תגובה
 • 11:30, 2 בספטמבר 2014

  תודה על התגובות אבל האם חברת הביטוח בשביל הזה אוספת החומר הרופאי . כלומר אם נשארת בשקט ולא עשיתי כלום הם לא יהיו מודעים והתיק יתנהל כרגיל

  תגובה

הפורום עוסק בזכויות לפיצויים עבור נכויות ופציעות קשות כגון שיתוקים, קטיעות, עיוורון, חירשות, הגבלות גופניות קשות, פגיעות פנימיות קשות, ונכויות נפשיות קשות שנגרמו כתוצאה מתאונות מכל הסוגים (תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות אחרות, רשלנות רפואית, מחלות מקצוע ועוד), לרבות כל הזכויות האחרות הנובעות מאירועים אלה כגון ביטוח לאומי (נכות כללית, נכות בעבודה, סיעוד, ניידות, שירותים מיוחדים, התאמת דיור), פוליסות אובדן כושר עבודה, פנסיית נכות מקרנות פנסיה/ חברות ביטוח.