תאום מס - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אורי בר

  נשלח ע"יאורי בר 15:02, 3 ביולי 2013

  בן 67, עובד, מקבל פנסיה(צנועה) מהקיבוץ שעזבתי, יש צורך בתיאום מס?

  השב
 • 22:44, 4 ביולי 2013

  שלום!
  השאלה מתאימה לפורום מיסים – הנושא מוסדר על-פי דיני מיסים, ולא לפי דיני תאגידים.
  עם זאת יצויין: מי שמקבל שכר ממעסיקו, ויש לו הכנסה נוספת, כגון פנסיה – אמור לדווח על כך למעסיק, ויוכל להסתייע דרכו בנושא תיאום-מס. אפשרות אחרת – פנייה למחלקת תיאום-מס במשרד "פקיד השומה" הסמוך למגוריו של השואל.
  תיאום-מס, ככלל, אמור להקל בהפחתת ניכוי במקור של מס-הכנסה מהמשכורות, במקרה של הכנסה נוספת - שיעור סופי של המס נקבע בדיעבד, על-פי דיווח שנתי, עם מקדמות-ניכוי במהלך השנה; התיאום אמור לצמצם עודף גביית-מס במהלך השנה. בעת ההיוועצות בנושא, כדאי לברר גם את נושא הדו"ח השנתי ואת חובת הגשתו בהקשר לתיאום-מס.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.