• 26 ביולי 2013

    יו"ר ועד הנהלה המשמש כמנכ"ל קיבוץ בשכר

    האם יו"ר ועד הנהלה באגודה שיתופית מסוג קיבוץ (המשמש גם ראש ועד מקומי) יכול לכהן גם כמנכ"ל הקיבוץ בשכר?

    26 ביולי 2013
  • 29 ביולי 2013

    יו"ר ועד הנהלה המשמש כמנכ"ל קיבוץ בשכר

    שלום רב!
    כאמור בתשובה מיום 1/7/2013 בפורום זה, במענה לשאלה דומה - תקנת-משנה 24(ג) של "תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה ), תשל"ה-1975" קובעת:
    "יושב ראש הועד לא יכהן בתפקיד מינהלי או ביצועי באגודה, לרבות תפקיד בניהול עסקי האגודה. בנסיבות מיוחדות רשאי הרשם לפטור אגודה פלונית או סוג של אגודות מהוראה זו."
    בתשובה הנ"ל שבפורום, צויינה האפשרות של פנייה ל"רשם האגודות השיתופיות", לעניין הוראת התקנה הנ"ל; אפשרות אחרת : הסתפקות יו"ר-הועד במעמד של חבר-ועד מן השורה - עדיין מ"השורה הראשונה", ממנה יוכל להמשיך לתרום מיכולותיו ומניסיונו למסגרת החברתית והציבורית.
    יוסף כאן, כי לפי סעיף 129 של "צו המועצות המקומיות ( מועצות אזוריות ), תשי"ח-1958" – "ראש הועד המקומי בישוב שיתופי יהיה האדם המשמש ראש הועד או המזכירות או ההנהלה של הישוב", אם לא נערכו בישוב בחירות לועד המקומי. לפיכך, ויתור על כהונת יו"ר-הועד באגודה כרוך, במקרה זה, גם בויתור על ראשות-הועד-המקומי בישוב.
    עם זאת, לפי סעיף-משנה 105(ב) של "צו המועצות" הנזכר לעיל: "ראש ועד מקומי לא יהא זכאי לשכר בקשר לביצוע תפקידו."

    29 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?