• 6 באוקטובר 2013

  סגירת מועדון משותף בשבת

  שלום,
  רציתי לדעת האם וכיצד ניתן להעביר תקנה לסגירת המועדון המשותף של המושב בשבת לצרכי מסיבות, ימי הולדת וכו'.
  יש לציין שהמושב אינו מוגדר מושב דתי ורבים מתושביו אינם שומרי שבת. בנוסף אציין שהמועדון ניתן למעוניינים לערוך במקום שבת חתן ללא מוסיקה.
  האם מצב זה הוא תקין וחוקי? מה התנאי להעביר תקנה שכזו? ומה דרוש בכדי לבטלה?
  תודה.

  6 באוקטובר 2013
 • 7 באוקטובר 2013

  סגירת מועדון משותף בשבת

  שלום רב!
  כללית, לא רצוי כי אופן השימוש במועדון במושב יוסדר בתקנון האגודה – עקב מיגוון השימושים והמשתמשים, ולאור שינויים צפויים מדי פעם, מוטב כי הנושא יוסדר בהחלטה של האסיפה הכללית, ואפילו בהסדר פנימי המאושר בהחלטת ועד-ההנהלה.
  עולה מן השאלה, כי ההסדר והייעוד המבוקשים על-ידי השואל, אינם מקובלים על הכל, וודאי יש המעוניינים במועדון פתוח לציבור גם בשבת, ואף במיוחד בשבתות.
  סגירה של מועדון במושב, גם אם היא פוגעת במיעוט, עלולה להימצא כפוגעת בזכויות וכחסרת-תוקף, כבר על-פי הדין; במקרה כזה, אין לשלול זכויות של חברים באגודה, אף לא על דרך ניסיון לשלב הוראה ( פוגעת ) בתקנון. והרי בשאלה עצמה מוגדר המבנה כמועדון "משותף"...
  מומלץ להגיע לפתרון מוסכם ומוסדר, על בסיס התחשבות והבנות הדדיות בין בעלי הצרכים השונים בקרב ציבור החברים ובני-משפחותיהם עמם. מסגרות הזמן הנרחבות לשימוש במועדון בכל שבת, עם תדירות השבתות וימי החגים בכל השנה, אמורות להספיק לכולם, וניתנות לחלוקה מוסכמת סבירה, תוך שמירת שלום-בית במושב, לפחות בהקשר למועדון ( המשותף ).

  7 באוקטובר 2013
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?