החלטות רשם האגודות מפורסמות ברבים? - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 12:47, 9 באוקטובר 2013

  שךום רב, אני עו"ד דיי חדשה בתחום האגודות השיתופיות. האם הרשם מפרסם את החלטותיו ברבים? במידה ולא האם ניתן לבקש לראות החלטות של אגודה מסוימת? ואם כן, עם מי עליי ליצור קש בנושא? תודה רבה, שרי

  השב
 • 07:59, 10 באוקטובר 2013

  שלום רב!
  לעורכת-הדין, החברה למקצוע – ברוכה הבאה לתחום המעניין והחשוב של אגודות שיתופיות בישראל.
  רוב החלטות הרשם נוגעות לענייניהן הפנימיים של האגודות, עם חיסיון מתבקש; לפרסום ברבים מתאימות החלטות כלליות, ככל שלא באו לידי ביטוי בתיקונים ובתוספות בחקיקת-המשנה.
  מכל מקום – תבורך כל יוזמה להרחבת פרסומן ברבים של החלטות הרשם שהן בעלות עניין לציבור, וכמובן – החלטות בעלות אופי תקדימי; החלטות כאלה - ניתן לפרסמן תוך השמטת פרטים מזהים, כפי שנעשה בפרסום פסיקת בתי-המשפט לענייני משפחה.

  רשימת כתובות ומספרי טלפון ופקס' של משרד הרשם ושל בעלי-תפקידים שבו, לרבות מפקחים אזוריים – ניתן למצוא באתר האינטרנט של רשם האגודות השיתופיות.
  מען אפשרי נוסף, במקרה של צורך בסיוע כלשהו מול משרד הרשם – ועדת מוסדות ציבור של לשכת עורכי-הדין, במחוזותיה השונים.
  בב"ח ובהצלחה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.