ועד מוניציפלי וועד מקומי - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 12:23, 27 באוקטובר 2013

  מה ההבדל בין ועד מוניציפלי לוועד מקומי? תודה רבה

  השב
 • 00:20, 30 באוקטובר 2013


  שלום רב!
  אנא ראו בתשובה לשאלה קודמת להלן – התייחסות ל"ועד מקומי" בצד התייחסות לוועד-הנהלה של האגודה החקלאית ( המייסדת ) של היישוב, וכן לוועד-הנהלה של אגודה קהילתית – אם קיימת אגודה שנייה כזו ביישוב. כל אגודה מהשתיים הינה אגודה שיתופית, וכל ועד-הנהלה שלה נבחר ע"י האסיפה הכללית של חברי-האגודה בלבד; "ועד מקומי" נבחר ע"י כלל תושבי היישוב, ונועד לדאוג לכולם במישור המוניציפאלי, בצד המועצה האזורית.
  יש לשים לב, כי הכינוי "ועד מוניציפאלי" מיוחס לעתים ל"ועד מקומי", ולעתים – לוועד-ההנהלה של אגודה קהילתית ביישוב; אולם בין שני אלה קיים הבדל עקרוני ומהותי, המומחש בעיקר ע"י הבסיס השונה של מינוי ושל הסמכה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.