ייפוי כוח - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • מריה

  נשלח ע"ימריה 23:09, 26 בנובמבר 2013

  שלום, אני גרה בפרויקט שלמעשה הינו אגודה שיתופית, עתידה להיות פגישה משותפת לכול הדיירים בנוכחות עו"ד שמייצג את האגודה, ישנם מספר דייריםשנבצר מהם להגיע, האם ניתן להגיע עם ייפוי כוח שלהם, במידה וכן האם נוטריון /עו"ד צריך להיות חתום עליו? מה הנוסח? האם צריך צילום ת.ז? האם יש מספר מוגבל של ייפוי כוח שדייר אחד יכול להביא? תודה רבה

  השב
 • 12:38, 29 בנובמבר 2013

  שלום רב!
  עולה בבירור מפרטי השאלה, כי מדובר בהתכנסות צפויה של חברי אגודה שיתופית, לדיון ולהחלטה בנושא חשוב, המצדיק אף נוכחות עורך-הדין של האגודה. נראה כי מדובר במסגרת של אסיפה כללית, אחרת – לשם מה הצורך בייפוי-כוח!?
  אם מנהל-הפורום יכול לנסות לשער את פרטי המקרה – אל לו לנחש מה כתוב בתקנון-האגודה, לעניין ייצוג והצבעה על-ידי מיופי-כוח: זאת צריך להיבדק כראוי, ומבעוד מועד. כפתרון ראשוני לכך מוצע, כי תיעשה פנייה אל עורך-הדין של האגודה – ישירות או באמצעות המזכירות/ההנהלה - כדי שישיב, על בסיס התקנון, לשאלות הקיימות בנושא; בכך תתקבל גם תשובה מוסמכת, אשר תחייב את האגודה לכבד כל ייפוי-כוח אשר יענה על הנדרש.
  כתחליף זמני, או לחיזוק-יתר, ניתן לדרוש מהאגודה לעיין במשרדה בתקנון המלא והעדכני שלה – מסמך שהיא חייבת להחזיק באופן קבוע לעיון החברים, כמצוות החוק. בעיון המדובר יש לאתר כל מיגבלה או דרישה לגבי ייצוג באסיפה כללית על-ידי מיופה-כוח, ולגבי הנדרש מייפוי-הכוח גופו. בכל מקרה של צורך – יש לקבל תשובה משפטנית מקצועית, על בסיס התקנון.
  בהערת-אגב: אם הנושא כה חשוב, וישנה התארגנות סביב עמדה משותפת – יש לשקול גם פעולה משותפת לגיוס עו"ד, לפחות לשם ייעוץ ( תוך מתן תשובות גם לשאלות כאן ), ואף לליווי צמוד – בין ע"י נוכחות באסיפה ובין בזמינות טלפונית לכל פנייה במהלך האסיפה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.