• 14 בינואר 2014

  מיסוי לחברת אגודה שיתופית חקלאית

  שלום רב יש לי עובדת אשר מועסקת בתמנע אזור אילת והערבה... והיא באה אלינו מקיבוץ ניצנים שהינו אגודה שיתופית חקלאית... החברה משתתפת איתה בסיוע כספי 1500 ש"ח עבור השכרת דירה... האם היא זכאית לקבלת החזר ממס הכנסה עבור הוצאת השכירות??? אחוז המס השולי שלה גבוה 34% מכיוון שאין היא יכולה להנות מהטבת המס הניתנת לאזור אילת והערבה בהיותה חברת אגודה שיתופית. האם ישנם איזשהם הקלות במס? גם מס הכנסה ווגם ביטוח לאומי?? לעבודת אשר עבודתה בערבה ורחוקה מהקיבוץ בה היא מתגוררת??(למרות היותה חברת אגודה שיתופית??.)

  14 בינואר 2014
 • 14 בינואר 2014

  מיסוי לחברת אגודה שיתופית חקלאית


  שלום רב!
  חברה בקיבוץ ניצנים, המועסקת ע"י תאגיד חיצוני תוך מגורים באזור אילת – יש להניח כי הכנסותיה נותרות לעצמה, ללא העברה לקיבוץ. לפי התיאור המוצג – הקשר של העובדת לקיבוץ איננו מועיל לה מבחינת מיסוי, אך מאידך הוא מונע ממנה לקבל הטבות-מס הניתנות לתושבי אזור אילת.
  השאלות המוצגות נוגעות לתחום המיסוי, וספק אם לתחום של "אגודות שיתופיות" ישנה כאן נגיעה או השפעה. את המקרה צריך לבחון מי שמייעץ לתאגיד-המעסיק בענייני מיסוי לגבי עובדיו, ואם חלק של שכר-המועסקת מיועד לקיבוץ בו היא חברה - יש אזי מקום לבחינה משותפת עם המייעצים לקיבוץ ולחבריו בנושאי מיסוי.
  ניתן לשער, כי במסגרת הבדיקה ה"מיסויית" תיבדק גם האפשרות כי את דירת-השירות בדרום תשכור המעסיקה, אם הוצאות-השכירות יוכלו להיזקף כהוצאה מבחינתה; אם לא כן, מוצע לבחון מול רשות-המס, האם ניתן לאשר לעובדת הקלות כתושבת אזור אילת – בייחוד אם היא מתגוררת שם בפועל רוב הזמן, עם הסכם-שכירות שלה-עצמה, כאשר הקשר של העובדת לקיבוץ ייחשב כקשר "רעיוני" בלבד, שאיננו שולל תושבות באזור אילת בתקופת העבודה.

  14 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?