בעל נחלה שמעוניין להתקבל לחברות בקיבוץ - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 20:00, 30 בינואר 2014

  שלום אני בעלת נחלה במושב וחברה באגודה החקלאית במושב וברצוני להתקבל לחברות בקיבוץ. הקיבוץ הינו מופרט אך מדובר בהרחבה עם קליטה מלאה לחברות אני יודעת שלא ניתן להיות בעלים של שתי נחלות. האם הדבר תקף גם במקרה הזה? תודה יעל

  השב
 • 22:17, 1 בפברואר 2014

  שלום רב!
  לשאלת חברות בו-זמנית באגודות שיתופיות התיישבותיות כמושב וקיבוץ – מוסבת תשומת-הלב לתשובת מנהל-הפורום מיום 14/1/14.
  יוסף עוד, כי ברבים מן התקנונים של מושבי-עובדים מותנית הכשירות לחברות גם במגורי-קבע במושב, בתואם לחובת התיישבות-קבע של בעלי-הנחלות בנחלותיהם. לפיכך, מגורים בקיבוץ, אף ללא זכויות-קבע במקרקעי משבצת-הקיבוץ, עלולים להעמיד בסימן שאלה את החברות באגודת-המושב.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.