תשלום לאגודה השיתופית. - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חיה שפירא

  נשלח ע"יחיה שפירא 21:02, 25 בפברואר 2014

  שלום על פי החלטת האגודה השיתופית אצלנו נדרש כל בית אב לשלם מסים לאגודה השיתופית. ברשותי דירה בקבוץ שכרגע אינה מאוכלסת. אני נדרשת לשלם עליה מסים לאגודה השיתופית למרות שהיא עומדת ריקה . האם זה חוקי לשלם מס אגודה שיתופית על נכס ריק. בברכה חיה

  השב
 • 18:22, 28 בפברואר 2014

  שלום רב!
  המונח "מסי אגודה" מצריך בחינה והבהרה לגבי תוכנו: ככל שהוא כולל מימון להוצאות הקבועות של ניהול האגודה ( למשל: משכורות לעובדים והוצאות תחזוקה לשטחים ולמבנים, דמי-חכירה ל"רשות מקרקעי ישראל", וכיו"ב ) – מה חיסכון נוצר לאגודה מהעדר איכלוס של נכס-מגורים!? ובהעדר חיסכון בהוצאות – מה הבסיס לפטור!?
  עם זאת, כאשר ב"מסי אגודה" נכללת ארנונה מוניציפאלית בגין מבנה-מגורים – יש מקום לבדיקת תחולתו של פטור תקופתי-חלקי, על פי תנאים שנקבעו בדין לפטור מארנונה לגבי נכס ריק. פנייה מתאימה למזכירות היישוב אמורה להביא לבדיקה ולתשובה בעניין זה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.