המשך שכירות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • דנית

  נשלח ע"ידנית 22:46, 10 במאי 2014

  ביקשו מהמועמד תעודת יושר מהמשטרה וגם זאת הביא להם. האם חוקי לבקש תעודת יושר רק לשכירות? והאם בגלל מוצאו המרוקאי או בגלל שלא אקדמאי מותר לא לקבל אותו למושב? כדי לערוך הסכם שכירות לשנה אני חייבת עורך דין? תודה לתשובתך

  השב
 • 21:36, 11 במאי 2014

  שלום רב!
  מי שמוסר בית למגורים בשכירות, חייב להסדיר במסמך מפורט, וכן להבטיח בבטוחות מקובלות, מערכת של התחייבויות המוטלות על השוכרים. בין אלה – תנאים לתשלומים שונים, לתיקוני נזקים במהלך השכירות, להשבת הבית מיד בתום השכירות, ועוד.
  סקירה קלה של פורום "דירה להשכרה" ופורום "פינוי שוכר" באתר זה, תתן הבהרה מוחשית יותר של חשיבות סיוע עו"ד בנושא, גם אם השכירות היא "רק" לשנה.
  התשובה הקודמת עומדת בעינה, ותוכנה אמור לדבר בעד עצמו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.