אג״ש הוא מלכ״ר - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 21:39, 21 במאי 2014

  שלום רב, ועד האגודה הקהילתית הודיעה כי הוא ממתין לקבל אישור מלכ״ר, וגם ממתין לפטור ממע״מ. האם זה תקין?

  השב
 • 08:34, 22 במאי 2014

  שלום רב!
  כדאי לבדוק שוב, אצל ועד-ההנהלה, מה בדיוק נתבקש מטעם האגודה מול "רשות המסים".
  יש להניח, כי ועד-ההנהלה ביצע מראש בדיקה מקצועית בעזרת רואה-חשבון, מה מתאים לאגודה ולצרכיה, לאור פעילותה בהווה ובעתיד הקרוב; אך לא למותר לברר ולוודא כי כך נעשה.
  ראוי כי פנייה לרשות מצד האגודה, בתחום הרגיש והחשוב של מס-ערך-מוסף – תיעשה על בסיס חוות-דעת והמלצה מנומקת בכתב של רואה-חשבון הבקי בתחום והמכיר את פעילות האגודה, כאשר הפנייה לרשות הינה על-פי החלטה של ועד-ההנהלה, עם דיווח מתאים לאסיפה הכללית.

  מבחינת הצורך להתאמת כל אישור שיתקבל, לתנאים הנדרשים לפי הדין – ניתן לסמוך גם על הרשות עצמה.

  תגובה
 • 12:16, 22 במאי 2014

  תודה על התשובה, למה הם צריכים את זה? לא סומכים על ועד האגגודה, זהות ועדים עקומה...

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.