פנסיה לאחר עזיבה של קיבוץ - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • גורן הילה

  נשלח ע"יגורן הילה 17:20, 23 במאי 2014

  שלום רב, עזבתי קיבוץ שיתופי לפני 5 שנים לאחר 18 שנות חברות.עקב וויכוחים על גודל חובותיי לקיבוץ (הייתי עובדת חוץ ב10 השנים האחרונות) עדיין לא קיבלתי את דמי העזיבה או הפנסיה.האם כדאי לי לדבוק בתקנון ולבקש שלאחר פרישתי (אני בת 50),אקבל כול חודש 3000 ש"ח,או להעביר את הפנסיה לרשותי. תודה,הילה

  השב
 • 20:16, 24 במאי 2014

  שלום רב!
  על-פי הנתונים שפורטו בשאלה, כולל עבודת-חוץ ב-10 שנים, יש להניח כי השואלת עובדת למחייתה, כעצמאית או כשכירה, עם צפי להמשך בשנות-עבודה לעתיד. בין כך ובין אחרת, התשובה לשאלה הינה, בעיקרה, כלכלית-חשבונאית, ומומלץ לקבל ייעוץ מתאים מכלכלן או מרואה-חשבון, אשר בין היתר – יברר לגבי הפונה את הצרכים והתוכניות האישיות שלה בהווה ולעתיד, יוודא את הסכומים הצפויים בכל חלופה וישווה ביניהם , וכן יבחן את אפשרויות ההשקעה של הסכום החד-פעמי או את ניצולו היעיל.
  ספק אם פורום אינטרנטי הוא המקום לתשובה, התלויה במיגוון כזה של נתונים בלתי-ידועים, ובהם נסיבות אישיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.