אנשי צבא באגו"ש - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 17:43, 5 ביוני 2014

  האם יש מגבלה ע"פ הדין הצבאי או מסיבה אחרת על חברות של אנשי צבא קבע באגודה שיתופית? האם יש הבדל בין חברות באגודה עצמה לחברות בועד או להיות רשום בין המייסדים? תודה.

  השב
 • 16:16, 6 ביוני 2014

  שלום רב!
  רמטכ"לים ואלופים שירתו בצה"ל בעודם חברים באגודות-שיתופיות של קיבוצים או מושבים. בעצם החברות באגודה ( לרבות חברות מכוח השתתפות בייסוד האגודה ) אין לראות סתירה לשירות-הקבע בצה"ל.
  ברם, לגבי כהונה בוועד-ההנהלה של האגודה – המצב שונה. תשובה לשאלה דומה כבר ניתנה בפורום זה ביום 6/9/2012, ותשומת-הלב מופנית למפורט שם. עקב מערכת החובות והמטלות הכרוכות בניהול האגודה וענייניה, והמוטלות על כל חבר-וועד, עלולים להיפגע התיפקוד והזמינות המירבית, המצופים ע"י הצבא מכל איש שירות-קבע. למקרה כזה, מוצע לאיש-הקבע לפנות לממונים עליו, ולבקש אישור מתאים בכתב. פירוט נוסף – בתשובה הקודמת הנ"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.