• 14 ביוני 2014

  בטול החלטה של אסיפה כללית

  האם ניתן לבטל החלטה של אסיפה כללית עי אספה חדשה ההחלטה הראשונה היתה לפני שנים.

  14 ביוני 2014
 • 16 ביוני 2014

  בטול החלטה של אסיפה כללית

  שלום רב!
  החלטות של אסיפה כללית הינן בעלות תוקף מחייב ( ככל שנתקבלו כדין ) לגבי כלל החברים ולגבי האגודה כתאגיד; בכך תרומה חיונית לניהול ענייני האגודה באופן מסודר, יציב ויעיל. למניעת פגיעה ביתרונות אלה, יש מקום וצורך למנוע ניסיונות לקיום דיונים חוזרים באותו נושא, לפחות לפרק זמן מוגדר – בין בהוראת-תקנון ובין כנוהג-אגודה. עם זאת, יתכנו מקרים מיוחדים, בהם נתגלו או נוצרו, אף בסמוך להחלטה, עובדות או נסיבות חדשות בעלות-משמעות, לפיהן מתבררת מציאות שונה ממשית מזו שעמדה לפני הנוכחים באסיפה הכללית, בה נתקבלה אותה החלטה.

  ברקע סוגיה זו, כולה, אין לשכוח את סמכותה של האסיפה הכללית לשנות – ברוב המיוחס הדרוש, ובתנאים הנוספים שבדין - אפילו הוראת-תקנון, לרבות הוראת-תיקון קודמת. בדומה, האסיפה הכללית אינה מוסמכת "לכבול את ידיה-שלה", בנושא שינוי החלטותיה הרגילות.
  כאשר מדובר בהחלטת אסיפה כללית, שנתקבלה לפני שנים – יש מקום לדיון מחודש בנושא, בכפוף לכך, כי החלטה חדשה שתתקבל לא תפגע בזכויות שנוצרו על בסיס ההחלטה הקודמת, בין אם זכויות-האגודה ובין אם זכויות-חבר/ים. בנוסף, יש לבחון מראש – אף לפני העלאת הנושא לדיון ולהצבעה באסיפה – אם שינוי/ביטול של החלטה קיימת לא יעמוד בסתירה להוראות תקנון-האגודה, ואם לא ייווצרו בעטיו קיפוח פסול או פגיעה בעקרון מעקרונות השיתוף והשוויון, המחייבים את האגודה ככל אגודה שיתופית. לצורך זה יש לבחון את הנושא המדובר לגופו, ועל-פי השלכותיו הצפויות, בבדיקה משפטית ע"י היועץ המשפטי של האגודה, או בעזרת ייעוץ משפטי חיצוני.

  16 ביוני 2014
  • 28 בינואר 2017

   בטול החלטה של אסיפה כללית

   תודה רבה

   28 בינואר 2017
  • 10 בינואר 2017

   בטול החלטה של אסיפה כללית

   האם ניתן לבטל החלטה של אסיפה כללית באסיפה אחרת ברוב רגיל של משתתפים?

   10 בינואר 2017
   • 26 בינואר 2017

    בטול החלטה של אסיפה כללית

    האים ניתן לבטל החלטה של אסיפה כללית החלטה שהתקבלה בהסכמה בשנת 2004
    ואים כן האים דרוש רוב מיוחד תודה רבה

    26 בינואר 2017
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?