ותק בקיבוץ - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 20:27, 16 ביוני 2014

  מנהל פורום שלום רב ברצוני לשאול שאלה חוקית הנוגעת לשנות ותק חבר קיבוץ ידוע לי ששנות ותק חבר קיבוץ ובכלל גיל פרישה הינו 65 שנים השאלה הנשאלת היא אם בתאריך מסויים יצא חוק או תקנה להגבלת ותק ל65 מה קורה אם הותק שניצבר עד לתאריך יציאת החוק או התקנה לדוגמה אם החוק גו התקנה יצאו בתאריך x ועד תאריך x צברתי 40 שנים לדוגמה האם יש לי 40 שנות ותק מיצטברות שאלה שניה האם חוק או תקנה פועלת רטרו ומבטלת תקנות וחוקים מהעבר או שהתקנה והחוק תקפים מיום תקנתם והלאה לעתיד לבוא

  השב
 • 00:43, 17 ביוני 2014

  שלום רב!
  במישור דיני העבודה קיימת דאגה עקבית של המחוקק לזכויות-העובד, במגמה של הטבתן, וכל תיקון חקיקה משלב גם שמירת זכויות, שנוצרו בעבר לעובד - בין על-פי הוראות-דין ובין על-פי הסכמים. ככלל וכעקרון - כל חקיקה חדשה, בכל תחום, איננה באה לפגוע בזכויות הקיימות בעת תחילת החיקוק. כך גם החקיקה משנת 2004, אשר הרחיבה את אפשרות הפרישה לגימלאות לגיל 67.

  מומלץ לכל עובד, החרד לזכויותיו ולהבטחתן, לפנות מדי פעם להתעדכנות ולייעוץ של מי שעוסק בנושא, ובמקרה הנוכחי – באמצעות מזכירות הקיבוץ, או במסגרת התנועתית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.