פדיון קרנות השתלמות להשלמת גירעון אקטוארי לחברים נקלטים. - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 18:15, 18 ביוני 2014

  מספר מורים התבקשו לפדות את קרנות ההשתלמות שנצברו עד למועד שינוי אורחות חיים. המטרה לסגירת פער אקטוארי של חברי קיבוץ שהתקבלו לאחר גיל 30 לקיבוץ מבחוץ ומחו"ל . ישנם מורים שקיים אצלם גם פער אקטוארי בפנסיות הצבורות. מפני שהקיבוץ לא הפקיד עבורם מגיל 30 פנסיה. מה הן הטענות המשפטיות שעומדות להם. האם סוגיה זו יכולה להגיע לבוררות אצל הרשם? או עדיף להציף סוגיה זו בערכאות משפטיות שונות.

  השב
 • 10:38, 19 ביוני 2014

  שלום רב!
  מהתיאור התמציתי שבשאלה, נראה כי הנושא מצוי בתחום דיני-העבודה; אם המורים אינם חברי-הקיבוץ, הרי נושא "אגודות שיתופיות" במקרה זה, הינו משני בלבד, גם אם יש לו חשיבות בצדדים מעשיים של בירור הזכויות ומימושן.
  מומלץ, אפוא, לפנות אל עו"ד המתמחה בתחום דיני-עבודה, ולפי בדיקותיו ועצתו – לשקול שילוב של מומחה נוסף, לפחות לשלב של בחינת המצב וגיבוש דרכי-פעולה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.