השכרת קרוואן כמשרד - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יונה

  נשלח ע"ייונה 10:25, 25 ביוני 2014

  בוקר טוב, יש לי קרוואן בחצר ויש לי אישור של פלח ממשרד החקלאות. האם אני יכולה להשכיר את הקרוואן כמשרד (לא שלי)?

  השב
 • 11:49, 26 ביוני 2014

  שלום רב!
  פעילות לא חקלאית ( פל"ח ) בנחלה במושב-עובדים, גם אם אושרה ע"י "משרד-החקלאות ופיתוח הכפר", מצריכה הסדרת הנושא מול "רשות מקרקעי ישראל", וכן בדיקת קיומו של היתר מתאים למבנה ולשימוש בו.
  לבחינה ולהסדרה של הנושא ביסודו, וכן להבטחת מעמד בעלי-הנחלה וזכויותיהם כלפי כל גורם, במסגרת מימוש הפעילות – ממילא יש צורך בעזרת עו"ד; מומלץ כי סיוע כזה יינתן ע"י היועץ המשפטי של אגודת-המושב או של המועצה האזורית, או כל עו"ד אחר, המתמצא לא רק בנושא עצמו, אלא גם במציאות הנוהגת במושב המדובר, ואף באזור סביבתו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.