סרוב להחזיר פיקדון - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוסף פרידמן

  נשלח ע"ייוסף פרידמן 11:20, 17 ביולי 2014

  עים קבלתי כחבר אגודה בישוב קהילתי נדרשתי להפקיד סכום שוה-ערך ל-$7,000. ע"פ דרישתי קיבלתי מהיו"ר מיכתב התחיבות חד-משמעי, שעים עזיבתי יוחזר לי הכסף. לאחר שעזבתי דרשתי לקבל את הכסף, אבל ועד האגודה מסרב לעשות זאת בנימוקים שונים ומשונים. הבנתי, שהאפשרות היחידה שלי היא לבקש מרשם האגודות השיתופייות לקיים בוררות. האים ישנן אפשרויות נוספות? האים עקרונית ניתן להתעלם מהתחיבות כנ"ל? תודה

  השב
 • 14:51, 17 ביולי 2014

  שלום רב!
  נסיבות העניין והצדדים, עם שיעור הסכום שבמחלוקת, מצדיקים פנייה לעו"ד – לפחות להתייעצות, אשר שכרה ייזקף ע"ח טיפול-המשך, ככל שיידרש.
  לבדיקת העניין כולו יש צורך בעיון במכתב-ההתחייבות שבלב השאלה, בתיאור התקבול בקבלה שהוציאה האגודה כנגד הפיקדון וכן במסמכי-הרקע ובנסיבות-הרקע שלפיהם ניגבה. כמובן, יש לבחון היטב, עובדתית ומשפטית, את טענות-הנגד שמעלה כעת ועד-האגודה, גם אם נימוקיו נראים לשואל "שונים ומשונים".
  על-פי הבדיקה ומסקנותיה, תישקל גם הדרך המועדפת לבירור התביעה, לרבות אפשרות שילוב יו"ר-הועד כנתבע אישית, במיוחד אם הינו מכהן גם כעת או אם האגודה מנסה להתנער ממכתבו.

  חבל שלא נעשתה פנייה לעו"ד כבר בתחילת המחלוקת, אך נראה שאין לדחותה עוד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.