סמכויות,שלום,מחוזי,רשם - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • גדי

  נשלח ע"יגדי 06:50, 14 בספטמבר 2014

  בוקר טוב תביעה למתן צו מניעה כנגד האגודה ע״י אחד מחבריה בעניין תוצאות של הצעות מחיר להשכרת קרקע ? האם תוגש לשלום למחוזי או לרשם האגודות אנא תשובה בדחיפות תודה מראש.

  השב
 • 07:24, 14 בספטמבר 2014

  שלום רב!
  הליכים כאמור בשאלה חייבים להינקט לא רק כנגד האגודה השיתופית – חובה לשלב כנתבע כל מי שהאגודה עומדת להשכיר לו את הקרקע, אשר עלול להיפגע עקב התביעה הצפויה לצו-מניעה והבקשה לצו-ביניים כסעד זמני.
  שיקולים משפטיים ומעשיים לבחירת המסלול לבירור טענותיו של החבר, הרואה עצמו נפגע – תלוי במכלול של גורמים, לרבות נסיבות המקרה, אופן הבחירה של האגודה במתקשר המיועד מבחינתה, קיום קרקע חלופית להשכרה, המועד הנדרש לקבלת החזקה לשם התחלת השימוש בקרקע, וכן מידת הנזק העלול להיגרם לאגודה ולמתקשר המיועד שלה, אם יינתן צו-מניעה. גם בכל אלה אין כדי למצות.
  מוצע, אפוא, לפנות בדחיפות לעו"ד, לפחות לייעוץ, ואף לניסוח – אם לא לייצוג משפטי מלא.
  אין לשכוח, כי בחירת מסלול-ההתדיינות הינה רק חלק מהנושא שעל הפרק, והבחינה המעשית לגופו של עניין חשובה לא פחות. בקשה לצו מניעה זמני אף דורשת תצהיר לתמיכה בעובדות הנטענות בה, ובכך טעם נוסף להסתייעות בעו"ד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.