חבר ועד אגודה המשמש כמזכיר האגודה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • זהבה

  נשלח ע"יזהבה 17:18, 29 בספטמבר 2014

  האם אין ניגוד אינטרסים בחבר וועד אגודה המשמש כמזכיר באותה אגודה בשכר

  השב
 • 20:05, 2 באוקטובר 2014

  שלום רב ,שנה טובה וגמר חתימה טובה!
  ממיגבלות המוטלות בחקיקה על בחירת יו"ר-וועד, להבדיל מחבר-ועד שאיננו יו"ר, ניתן להסיק על העדר מניעה לכהונת חבר-ועד גם כמזכיר-האגודה. כאשר מזכיר-האגודה נבחר לוועד-ההנהלה ע"י האסיפה הכללית – יש בכך אף מתן אישור מצד ציבור החברים לכהונה הכפולה הזו.

  לנושא זה, יחד עם איזכור תקנה 24(ב) ו-(ג) של "תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה)" – מוסבת תשומת-הלב לתשובות קודמות של הח"מ בפורום זה, מתאריכים 25/8/13, 1/7/13, 29/7/13, 10/4/13 ו-22/8/12.

  מרדכי שחם, עו"ד – מנהל הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.