בחירות למזכירות - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • בן זאב שי

  נשלח ע"יבן זאב שי 17:40, 4 בינואר 2015

  שלום האם מועמד יכול להציג את מועמדתו לכהונה במזכירות המושב ולא להיות נוכח בהצבעה?

  השב
 • 19:08, 4 בינואר 2015

  שלום רב!
  בבחירות באגודה השיתופית למינוי ועד-ההנהלה ( ככינויו בקיבוץ ובמושב שיתופי – "מזכירות" ), ניתן לבחור מועמד, בתנאי שנתן הסכמתו למועמדותו, אם הוצעה ע"י אחר או אחרים ( תקנה 40 ל"תקנות האגודות השיתופיות -רשויות האגודה" ). מי שהציע עצמו כמועמד, ממילא נתן בכך את הסכמתו. נוכחותו בהליך הבחירה איננה תנאי לבחירתו.
  מי שקיבל רוב מספיק מציבור המצביעים, ונעדר מהאסיפה עקב תקלה או מחלה, למשל – כלום יעלה על הדעת כי רק בשל כך ייפגע מינויו!?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.