ביצוע החלטות הוועד - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • קדמה

  נשלח ע"יקדמה 06:36, 15 במאי 2015

  שלום, במקרה בו הוועד הנוכחי מקבל החלטות אך עדיין לא ביצע אותן והסתיימה כהונתו. האם ניתן לאכוף החלטות אלו? תודה

  השב
 • 06:41, 15 במאי 2015

  מדובר במושב בו מתקיימות בחירות כל שנתיים

  תגובה
 • 06:20, 17 במאי 2015

  שלום רב!
  החלטות של ועד-הנהלה באגודה שיתופית נותרות בעינן, גם אם כהונתו של הוועד הגיעה לסיומה ואף אם הרכב הועד השתנה במלואו עקב בחירות. ועד-ההנהלה, בהרכבו החדש, מוסמך לבצע גם החלטות קודמות, ואם יש לו ספק ממשי לגבי ביצוע, או לגבי המשך ביצוע – יוכל לבחון את העניין שנית ולהגיע להחלטה שונה; הדבר מתבקש, גם כדי למנוע מוועד-הנהלה העומד לפני סיום כהונתו, להכתיב צעדים לוועד החדש שייבחר.
  במקרים המתאימים, רצוי כי הוועד החדש יאשרר החלטה של קודמו, הראויה גם בעיניו לביצוע, ובמקרה ההפוך – יוכל הוועד החדש להביא את העניין להחלטת האסיפה הכללית, כדי לקבל אישור וגיבוי לשינוי הנראה לו.
  בכל מקרה, עניינם של האגודה ושל ציבור חבריה הוא, כי תתקיים ישיבת-תיאום משותפת של וועד-ההנהלה הנבחר עם חברי הוועד הקודם ( לפחות בחלקם ), להעברה מסודרת של ענייני האגודה שבאחריותם, להבהרות לפי הצורך ולהשלמת מידע מועיל.

  תגובה
 • 12:19, 17 במאי 2015

  תודה רבה!!!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.