• אור

  נשלח ע"יאור 14:27, 16 ביולי 2015

  קיזוז כספי פנסיה בטענת חוב האם מותר לגעת בכספים אלו

  השב
 • 09:23, 17 ביולי 2015

  שלום רב!
  לא נראה כי השאלה מתאימה לפורום זה, ויתכן ששולבה בו בטעות, עקב מקומו הראשון לפי סדר א"ב באתר "משפטי".
  בהערת-אגב: קיזוז כאמור בשאלה, יכול לבוא רק ביוזמת קרן-הפנסיה, בטענת חוב בר-מימוש מצד החבר-הפנסיונר כלפי הקרן עצמה, וניתן לפנות אל הקרן בדרישה למתן פרטים והסברים, כולל אסמכתאות בכתב. גם אם נעשה קיזוז מוטעה – קרן-הפנסיה שרירה וקיימת כדי לתקן ולהשלים את המגיע ממנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.