הקצאת קרקע שמיועדת לשטחי ציבוא - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:56, 27 בינואר 2016

  שלום, אצלנו בישוב הקרקעות מחוכרות לאגודה השיתופית. האם בשטחים שמוגדרים כשטחי ציבור האגודה יכול לעשות ככל העולה על רוחה? היינו, לבנות גן, בית כנסת או מה שבא לה?

  השב
 • 13:13, 29 בינואר 2016

  שלום רב!
  כל גורם המחזיק קרקעות "ציבוריות" ביישוב, שהוחכרו לו לצרכי ההתיישבות והמתיישבים, אמור לנצלן למטרות מתאימות, כגון... אלה הנזכרות בשאלה.
  אגודה שיתופית המבקשת לבנות בקרקע המוחזקת בידיה, כפופה להחלטות מוסדותיה, אשר בראשם האסיפה הכללית, וכמובן – לאישורים מתחייבים מרשויות התכנון והבנייה, ולהסכמת "רשות מקרקעי ישראל" ( אם מדובר באדמת-לאום ).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.