האם יש אפשרות לפצל משק עזר במושב - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • dgamim

  נשלח ע"יdgamim 22:21, 25 באפריל 2016

  משק עזר במושב במרכז הארץ, ידוע לי שיש חדש בנושא זה

  השב
 • 13:28, 2 במאי 2016

  שלום רב!
  לבעל משק-עזר המבקש לפצלו, מומלץ להתעניין בנושא, כשלב ראשון - במזכירות אגודת-המושב, ישירות או ע"י עו"ד העוסק/ת בעניינים מושביים תוך היכרות של היישוב או של האזור המדוברים.
  בכל מקרה – אין לוותר על ייעוץ ( לפחות ) של עו"ד בעל/ת בקיאות בנושא, תוך בדיקת האפשרות של בנייה נוספת במשק-העזר, ללא פיצולו ברישומי רמ"י ( לשעבר "המינהל" ) והאגודה.
  מרדכי שחם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.