בקשה לתשלום עבור חברות באגודה למרות שהמשק ניתן על ידי צו ירושה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רמי כהן

  נשלח ע"ירמי כהן 01:01, 26 באפריל 2016

  דוד שלי הערירי השאיר את המשק שלו לילדיו של אבי על ידי צוואה , הצוואה אושרה. אחי העבירו אלי את המשק במתנה באופן מסודר על ידי חתימות אצל עו"ד-המשק נמצא כיום על שמי, אך עדיין אינני חבר באגודה של הכפר. כאשר ביקשתי להיות חבר באגודה נאמר לי שעלי לשלם 50% מדמי חברות ,האם האגודה יכולה לחייב אותי בתשלום בגין חברות באגודה? אצלנו בנים ממשיכים אינם משלמים דמי חברות ,העברת המשק אלי הינה על משקל בן ממשיך, מאחר והמשק של הורי הועברו לילד אחר, ושאר הילדים אינם בארץ

  השב
 • 13:30, 2 במאי 2016

  שלום רב!
  חברות באגודה שיתופית של מושב-עובדים שלובה לא רק בזכויות בנחלה במושב, אלא גם בחלק מתאים בהון האגודה. דרישתה הכספית של האגודה לחליפו של הדוד-החבר איננה יכולה להתייחס למעמדו כבעל-נחלה, אלא לכל היותר – לסכום ריאלי של "דמי-טיפול" בצדדים טכניים של הסדרת החברות. ככל שהדרישה הכספית מתיימרת להתייחס לחלקו של החבר בהון האגודה ו/או במבנים, מיתקנים ותשתיות-על שמומנו ע"י בעלי-המשקים במושב – יש לברר אצלה, האם עמד חלקו זה של הדוד ז"ל לזכותו, עובר לפני פטירתו; ואם לא ניפדה אותו חלק ע"י האגודה ( כפי שיש להניח ) - מדוע לא יעמוד לזכותו של מי שבא במקומו של המנוח כחליפו כדין?
  מרדכי שחם, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.