• 5 בנובמבר 2012

  תשלום דמי כניסה בישוב ששייך לאגודה השיתופית

  שלום,
  לאחר ועדות/מבחנים/ראיונות התקבלנו לישוב מסויים. במהלך החודשים בהם עברנו את כל התהליך, ידענו כמה נשלם על הבית, כמה נשלם מיסי ישוב וכו'.
  לאחר שרישמית התקבלנו לישוב התקבלה החלטה שעל כל משפחה שקונה בית יש תשלום של 20 אלף ש"ח.
  רק כחודשיים לאחר שכבר נכנסנו לבית נזכרו להודיע לנו על כך.
  הישוב שייך לאגודה השיתופית שאנו לא מעונינים להיות חברים בה.
  הישוב טוען שאנו חייבים לשלם את הסכום הזה, גם אם היתה טעות ולא הודיעו לנו על כך.
  מיותר לציין שכתוצאה מכל ההוצאות הרבות בקניית בית אנו בחובות גדולים, אבל לא נראה לי שזה חשוב, הנקודה היא שלא הודיעו לנו מראש על הוצאה כזו. האם אנו באמת חייבים לשלם או שכדאי ללכת לבית משפט?

  5 בנובמבר 2012
 • 6 בנובמבר 2012

  תשלום דמי כניסה

  שלום רב!

  לפי השאלה, נתעוררה האגודה לדרוש תשלום ממשי נוסף, רק לאחר סיכום על מכלול התשלומים ברכישה ובקליטה, ואף לאחר מסירת החזקה המלאה בבית שנרכש. בנסיבות כאלה, יתכן כי טעותה של האגודה ( אשר כמובן לא נבעה מהרוכשים ), חוסמת אותה משפטית מניסיונות-תביעה.
  בכל מקרה, רצוי להסתייע כאן בהתייעצות עם עו"ד, אשר תכלול פנייה מטעמכם אל האגודה ו/או אל יועצה המשפטי, להבהרת הנקודה המשפטית על-פי המסמכים שנחתמו ( ונסיבות רלבנטיות אחרות, אם ישנן ), על מנת שהאגודה תחזור בה מדרישתה, בדרך מושכלת-מוסכמת, אם אכן מדובר בטעות "חוסמת".
  אם היתה זו טעות בודדת מצד האגודה, יהיה לה קל "לספוג" את תוצאות טעותה; ואם לאו - ניתן יהיה לגייס רוכשים אחרים לטיפול משפטי משותף מול האגודה.

  עם כל זאת, ומכיוון שמדובר בהתקשרות, שאיננה רק "נדל"נית", אלא גם חברתית-קהילתית:
  אם המדובר בדרישת-תשלום של דמי-השתתפות בתשתיות קיימות ביישוב ( שמומנו ע"י האגודה ), אשר מעלות את ערך הבית שנרכש - ראוי להציע, כי בעת מכירת הבית בעתיד, תחושב תוספת-ערך תואמת ושיעורה ישולם אזי לאגודה, מתוך התמורה שתתקבל.
  אם יתברר, מאידך, כי טעות האגודה אינה חוסמת משפטית את תביעתה - ניתן גם אז לדרוש, כי התוספת המגיעה לה ( ככל שהיא מגיעה כדין ובגבולות תנאים המחייבים את האגודה ) תשולם בפריסת-תשלומים נאותה.

  6 בנובמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?