חקירה באגודה על ידי הרשם - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 20:18, 15 בפברואר 2013

  לפני כחודשים אולי יותר התקבל מכתב מאת רשם האגודות השיתופיות על מינוי חוקר מטעמו לעיניני האגודה, ונרשם גם שמו של החוקר, עד היום לא שמענו ממנו ולא התקבל כל מכתב ממנו, איך אפשר לדעת מה קורה ומדוע החקירה לא נפתחת

  השב
 • 19:21, 16 בפברואר 2013

  שלום!
  עיכוב בתחילת ביצועה של חקירה, שהורה עליה "רשם האגודות השיתופיות", עשוי לנבוע מסיבות שונות, טכניות ברובן; למשל: מכתב-מינוי שלא הגיע לידי חוקר שאיננו עובד משרד-הרשם, או פיקדון להבטחת שכרו שלא הוסדר עדיין. במקרה הנוכחי אף יתכן, כי העיכוב נבע מפרישתו של הרשם הקודם, וכניסתו של הרשם החדש לתפקידו – רק לאחרונה.

  מכל מקום: מי שבידיו העתק ממכתבו של הרשם, יוכל לפנות למשרד הרשם בירושלים: לבירור טלפוני, או בשיגור מכתב מתאים בפקס' 02-6793432 - או בשילוב של השניים.
  אפשרות אחרת היא לפנות בדרך דומה אל החוקר, ששמו כבר ידוע.
  רשימת טלפונים ומפקחים אזוריים, ליצירת קשר אל משרד הרשם – גם ע"י הקלדה ב"גוגל": רשם האגודות השיתופיות – אנשי קשר.


  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.