• 16 במרץ 2013

  ביטול שמי מחברה

  שלום רב, לפני מספר שבועות קיבלתי הודעות תשלום לאגרת חברות לשתי חברות שכביכול בבעלותי. מכוון שאין לי קשר עם חברות אלו ברצוני לבקש מבית המשפט לעניינים מנהליים להוציא צו למחיקת שמי משתי חברות אלו. חברות אלו הוקמו כנראה בעת שנגנבה זהותי בעבר. כיצד עושים זאת?
  תודה,
  רפאל

  16 במרץ 2013
 • 17 במרץ 2013

  ביטול שמי מחברה

  שלום רב!
  "אגודה שיתופית" נבדלת מ"חברה", גם מבחינת המשרד העוסק בענייני תאגידים מסוגה – "רשם האגודות השיתופיות" אף איננו חלק מ"רשות התאגידים", אשר במסגרתה פועל "רשם החברות". נושא השאלה חורג מגדר פורום זה, ויתכן כי הוא מתאים לפורום "ליווי משפטי לשותפויות, חברות ועסקים". אך עם זאת – הערות ראשוניות אחדות:
  במקרה המדובר חשוב להיעזר בעו"ד, במיוחד עקב נסיבות השימוש בתעודת-זהות גנובה - מי שניצל זהות של זולתו לייסוד חברה או לקבלת מניות בה, וודאי לא הסתפק בעצם הפעולה הרישומית אצל "רשם החברות".
  גם פנייה לערכאה שיפוטית מצריכה עזרת עו"ד, ולו לשם ייעוץ, וכן לעריכה ולניסוח של עתירה מתאימה - עם פנייה מוקדמת בכתב אל הרשות המבצעת, כנדרש.
  כצעד-ביניים ראשוני, לגבי כל אחת משתי החברות, ניתן גם לשקול הזמנת תקליטור של מסמכי תיק-החברה ממשרד "רשם החברות" ( בעזרת אתר האינטרנט; האגרה – 64 שקלים ), או כתחליף מועדף - לעיין במסמכי התיק במשרד הרשם בירושלים, בשילוב התייעצות בצוות המשרד שם, על רקע הנסיבות החריגות.
  בבדיקה כאמור, ניתן יהיה לראות, בין היתר, את צורת ה"חתימה" במסמכי החברה, וכן פרטים על מעורב נוסף, כמי שהיה "עד לחתימה".

  17 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?