ביטול שמי מחברה - פורום אגודות שיתופיות

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 22:43, 16 במרץ 2013

  שלום רב, לפני מספר שבועות קיבלתי הודעות תשלום לאגרת חברות לשתי חברות שכביכול בבעלותי. מכוון שאין לי קשר עם חברות אלו ברצוני לבקש מבית המשפט לעניינים מנהליים להוציא צו למחיקת שמי משתי חברות אלו. חברות אלו הוקמו כנראה בעת שנגנבה זהותי בעבר. כיצד עושים זאת? תודה, רפאל

  השב
 • 08:52, 17 במרץ 2013

  שלום רב!
  "אגודה שיתופית" נבדלת מ"חברה", גם מבחינת המשרד העוסק בענייני תאגידים מסוגה – "רשם האגודות השיתופיות" אף איננו חלק מ"רשות התאגידים", אשר במסגרתה פועל "רשם החברות". נושא השאלה חורג מגדר פורום זה, ויתכן כי הוא מתאים לפורום "ליווי משפטי לשותפויות, חברות ועסקים". אך עם זאת – הערות ראשוניות אחדות:
  במקרה המדובר חשוב להיעזר בעו"ד, במיוחד עקב נסיבות השימוש בתעודת-זהות גנובה - מי שניצל זהות של זולתו לייסוד חברה או לקבלת מניות בה, וודאי לא הסתפק בעצם הפעולה הרישומית אצל "רשם החברות".
  גם פנייה לערכאה שיפוטית מצריכה עזרת עו"ד, ולו לשם ייעוץ, וכן לעריכה ולניסוח של עתירה מתאימה - עם פנייה מוקדמת בכתב אל הרשות המבצעת, כנדרש.
  כצעד-ביניים ראשוני, לגבי כל אחת משתי החברות, ניתן גם לשקול הזמנת תקליטור של מסמכי תיק-החברה ממשרד "רשם החברות" ( בעזרת אתר האינטרנט; האגרה – 64 שקלים ), או כתחליף מועדף - לעיין במסמכי התיק במשרד הרשם בירושלים, בשילוב התייעצות בצוות המשרד שם, על רקע הנסיבות החריגות.
  בבדיקה כאמור, ניתן יהיה לראות, בין היתר, את צורת ה"חתימה" במסמכי החברה, וכן פרטים על מעורב נוסף, כמי שהיה "עד לחתימה".

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.