ביטול זכרון דברים לשכירת דירה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 11:53, 28 באפריל 2014

  בן זוגי ואני חתמנו על זכרון דברים לשכירת דירה. בזכרון הזברים כתוב כי אנו מעוניינים לשכור את הבית לשנה + אופציה לשנתיים בסכום של 11,500 שח לחודש. הוסכם שבעלי הדירה ישלחו לנו טיוטת חוזה לאחר כמה ימים. והשארנו להם צ,ק על סך 11,500 שח עבור החודש הראשון. ארבעה ימים אח"כ הגענו לדירה עם הילדים, כדי להראות להם את הדירה, וגם כדי שיבחרו חדרים. הגדולים לא כל כך התלהבו והביעו את מחאתם. לאחר דיונים ביננו החלטנו לרדת מהעסקה והודענו לבעלי הבית. חלפו בדיוק שבעה ימים מהחתימה על זכרון הדברים ועד ההודעה שלנו לביטול, ונותרו עדיין שלושה שבועות עד לתאריך הכניסה שסוכם (1.5). יש לציין שבדירה יש דיירים המחוייבים לתשלום שכר דירה עד ה- 1.6, או עד שימצא דייר חלופי, המוקדם מבין השניים. לכן, כנראה שהדיירים ישלמו שכר דירה גם על חודש מאי (החודש שעליו השארנו צ'ק). והדיירים עצמם מפרסמים את הדירה. רציתי לשאול למה אנו באמת מחוייבים, והאם אין לנו זכות ביטול עם דמי ביטול סבירים הנמוכים מ - 11,500? בזכרון הדברים לא הוזכרה אופציה לחרטה/ביטול. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  14:41, 28 באפריל 2014

  זיכרון דברים הכולל בתוכו פרטים מסוימים כגון סכומים תאריכים ופרטים מהותיים אחרים הוא מחייב לכל דבר ועניין. הסיטואציה הטובה ביותר ליציאה מזיכרון דברים היא לא להגיע להסכמות בחוזה הסופי ובכך לבטל את ההסכמות המוקדמות. באם הייתם נוהגים כך ייתכן ועפ"י ההסכמות עליהם סיכמתם הייתם זכאים להשבה מלאה של כספכם. אין בחוק התייחסות לדמי ביטול בחוזה מסוג זה. נסו להשיב את מלוא כספכם חזרה ו/או להכניס שוכר תחתכם. במידה ואתם חשים שנגרם לכם עוול בהתחשבות בסיטואציה הפרטית שלכם ונגבו מכם כספים של כדין תבעו את כספכם בביהמ"ש לתביעות קטנות. בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.