בשת"פ הנעשה בין שני פרילנסרים על מי חלה החבות המשפטית? - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ליאורי

  נשלח ע"יליאורי 17:10, 9 במאי 2016

  אני פרילנסרית בתחום הצילום וברצוני לעשות שת"פ עם צלם נוסף. במסגרת השת"פ אני מספקת את שירותי השיווק ומציאת הלקוח והצלם השני מספר את השירות עצמו. הקבלה שהלקוח מקבל הינה עם שמי ומספר העוסק שלי, יחד עם זאת החלק שלי בעיסקה הוא השיווק בלבד. האם אני יכולה לנסח חוזה פשוט המציין כי אני אחראית לשירותי השיווק וכי כל האחריות האחרת היא של הצלם השני? האם זה יתפוס במידה ותהיה בעייה ללקוח? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  14:56, 15 במאי 2016

  במידה ותהיה בעיה ללקוח הוא יפנה ישירות אלייך ויתבע אותך מכיוון שהוצאת קבלה את הנהנית מהתשלום.
  במידה ואת רוצה לנתק כל קשר וחבות משפטית עם העסק הוציאי קבלות וחשבוניות ע"ש הצלם המצלם והיי כלפי חוץ אשת השיווק והמזכירות.
  לכן, נושא ההסכם בינכם הוא חשוב אבל לא תופס משפטית כלפי החוק. אלא אם כן תרצי לבוא בפני בית המשפט במידה ותהיה בעיה ולהוכיח את צדקתך באמצעות הודעת צד ג' לצלם כי יש בינכם הסכם.(לא מומלץ)
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.