עילה לביטול חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • טל סטרלצובסקי

  נשלח ע"יטל סטרלצובסקי 18:07, 21 במרץ 2013

  שלום רב ,שמי טל ואני שוכר דירה בבאר שבע בעל התחייב בפניי ובחוזה לתקן נזילת מים שקשורה לצנרת מים בכניסה לבניין (צנרת שמשותפת לכלל הדיירים ויש הסכמה לכך והצעת צחיר אך דבר לא נעשה) ובנוסף התחייב להחליף מזגן חדש בדירה אך בפועל הוא מתחמק מהעניין בתרוצים שונים.ההסכם נחתם בחודש אוגוסט 2012 האם בעקבות 2 ליקויים אלו שאף כתובים בחוזה הם עילה לביטולו מבלי לשלם סכום כלשהוא ? תודה טל.ס

  השב
 • 11:48, 24 במרץ 2013

  טל שלום,
  תשובתנו מתבססת, כמובן, על ההנחה העולה משאלתך, דהיינו, כי בעל הדירה אכן מפר את ההסכם. במקרה של הפרה של ההסכם, ועל מנת שלא תצטרך להתלבט האם מדובר בהפרה יסודית (המזכה אותך בביטול ההסכם ללא הודעה מוקדמת), אנו ממליצים כי תפנה לבעל הדירה, בכתב, ותתריע בפניו כי הוא מפר את ההסכם, תפרט מהן ההפרות, ותודיע כי אם הפרות אלה לא תתוקנה תוך 14 ימים ממועד מכתבך, אתה תבטל את ההסכם. אם ההפרות לא תתוקנה בתקופת ההודעה המוקדמת הנ"ל, תודיע לבעל הנכס במכתב נוסף כי ההסכם מבוטל. יחד עם זאת, גם אם ההסכם יבוטל, אינך פטור מתשלום דמי שכירות בגין התקופה בה התגוררת בדירה, ולכל היותר, תוכל לטעון כי יש להפחית את דמי השכירות לפי היחס שבו פחת שווי השכירות עקב הליקוי שלא תוקן (והעדר המזגן) לעומת שוויה לפי החוזה (זכות שנתונה לך מכח סעיף 9(א)(2) לחוק השכירות והשאילה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.