פורום כינוס נכסים

שאלה חדשה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

מתעניין ברכישת נכס במסגרת "הזמנה להציע הצעות" שפרסם כונס נכסים?
מהי התמחרות?
פורום זה עוסק בתנאים המשפטיים הקשורים במכרזים, רכישות מכונסי נכסים וכיוצ"ב.

קניית דירה מכונס נכסים - ממה להיזהר?

• עיקול דירה שעדין לא בבעלותי

רצו לעקל לי דירה שידעו שאני אמורה ליקנות. הדירה עדין לא הייתה רשומה על שמי. הגשתי לבית משפט...

הודעה חדשה
    ט טובה 13:24, 22 בינואר 2017
    13:24, 22 בינואר 2017
  • כינוס נכסים וירושה, אבי נפטר והשאיר ירושה דירה ורכב אני ואחיי חתמנו ויתור לאימי, לא ידעתי שצריך להודיע על כך למנהל המיוחד

אני נמצאת בכינוס נכסים, אבי נפטר לפני כשנה ולא השאיר צוואה, לכן אימי שכרה עורך דין וחתמנו על...

• מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

שלום, לטעמי אתה זקוק לייעוץ וליווי של עורך דין

ש ש 13:13, 28 בדצמבר 2016
    13:13, 28 בדצמבר 2016
  • טעות של כונס הנכסים מה לעשות?

לאחר זכייתי בהתמחרות ותשלום המקדמה הבחנתי שבקבלה על המקדמה נרשם סכום שונה מששולם ע''י ....

שלום, לפי מה שאתה מתאר כאשר נתנה לה קבלה, זו נרשמה על סכום שגוי. הטעות, כך נתן להבין, הינה טעות סופר - משמע אין לה משמעות בעולם האמיתי. לטעמי הטעות הזו יכולה להיות מתוקנת לתשובה המלאה...

י ש יובל שחר 13:08, 21 בדצמבר 2016
    13:08, 21 בדצמבר 2016
  • הגנת החוק בביצוע מכירת נכס מקרקעין ע"י כונס נכסים

האם יש הגנה בחוק לכך שכונס הנכסים לא ימכור הנכס לקרוב משפחתו למשל ?

שלום, כונס הנכסים כפוף לכללים רבים, אלו החלים עליו ככונס, אלו שחלים עליו כאשר הוא עורך דין, הנחיות הגורם השיפוטי ממנה והדינים הכלליים. כל אלו מתייחסים גם למקרה שבו כונס ה לתשובה המלאה...

מ מיטל 23:24, 5 בדצמבר 2016
    23:24, 5 בדצמבר 2016
  • האם שותף בנכס יכול להשתתף כקונה במכרז למכירתו?

אני בעל אחוזים בבניין. בהסכמת כל השותפים בבניין הועבר הנכס לכונס נכסים לשם מכירתו. האם אני יכול...

שלום, על פניו אני לא רואה מניעה כי תצטרף לקבוצה כזו. אבל נגשתם לכינוס בדרך של הסכם וצריך לבדוק את תנאי ההסכם ואת הפרטים הנוספים, אשר הינם בוודאי רבים ומגובנים, בנוגע לענ לתשובה המלאה...

ד ת דוד תירוש 12:38, 28 בנובמבר 2016
    12:38, 28 בנובמבר 2016
  • התמחרות של כונס נכסים לרכישת דירת מגורים

שלום רב, ברצוני להציע הצעה לרכישת נכס מכונס ועלי להעביר המחאה בסך 10%. בשיחה עם הכונס נאמר לי...

שלום, אבקש לפתוח בהתנצלות, תשובה לשאלתך נכתבה בעבר, אך ככל הנראה אינה נראית בפורום. רכישה מכונס, היא מילת קוד לעולם נרחב. כינוסים שונים נעשית תחת כללים שונים. בהתאמה כונס לתשובה המלאה...

ר רשל 13:33, 30 באוקטובר 2016
    13:33, 30 באוקטובר 2016
  • רישום הנכס לאחר זכייה בהתמחרות

שלום לכולם, שאלה: לאחר הזכייה בהתמחרות את רישום הדירה מי אמור לבצע העורך דין שמייצג את צד של...

שלום, חשוב שתתחיל בקריאת הסכם המכר על כל פרטיו, באם לא קבלת כזה בקש מכונס הנכסים גם אם עדיין לא נתת הצעה לבחון את טיוטת ההסכם. בהצלחה גיא

ד דניאל 07:05, 28 בספטמבר 2016
    07:05, 28 בספטמבר 2016
  • עיון במכרזי הכונס בחינם

מדוע עלי לשלם לכל מיני אתרים בכד'י לראות את מכרזי הכונס? האם כונס הנכסים אינו מעלה את...

שלום, בדרך כלל כונסי הנכסים מפרסמים את הנכסים לכינוס במספר אמצעים, חלקם בעיתונות וחלקם באתרים כמו יד 2 וכדומה

א אלי 19:16, 17 בספטמבר 2016
    19:16, 17 בספטמבר 2016
  • האם יש הגיון כלכלי ברכישת חלק מדירה מכונס נכסים?

מדובר בדירה תפוסה בה מתגורר זוג קשיש. שליש מהדירה הנ"ל מוצע למכירה על ידי כונס נכסים שמונה...

שלום, את ההגיון הכלכלי תצטרכו לברר בעצמכם ולעצמכם. זו אינה שאלה משפטית. מבחינה משפטית צריך לבדוק מדוע מוצע רק השליש למכירה ולא הדירה כולה. בהצלחה, גיא

ח חיים 11:32, 13 באוגוסט 2016
    11:32, 13 באוגוסט 2016
  • התנגדות לכונס נכסים שמונה ע"י בית המשפט

האם אני יכול להתנגד לכונס הנכסים שמונה ע"י בית המשפט ולבקש כונס נכסים אחר שהוא במקרה...

שלום, השאלה ריקה מבחינת המידע, אך ככל שיש לך מעמד ובמסגרת הזמנים הקבועים תוכל לפנות לבית המשפט בכל טענה הגיונית. בהצלחה גיא

א אלון 10:51, 20 ביולי 2016
    10:51, 20 ביולי 2016
  • ביטול התמחרות מטעם כונס הנכסים

שלום רב, האם לאחר פרסום נכס בעיתונות והגשת הצעת, עומדת עדיין האופציה לכונס הנכסים, לחזור בו...

שלום, הליך הכינוס הינו הליך דינמי. בעוד שההליך מתקדם לפי כללים קבועים וסדר פעולות צפוי, הוא בפיקוח בית מהשפט או לשכת ההוצאה לפועל ולגורמים שונים יכולת השפעה על ההליך. לתשובה המלאה...

נ ניר 14:02, 5 ביוני 2016
    14:02, 5 ביוני 2016
  • תוקף צו עיקול על קרקע כתוצאה מזכייה בתביעה אזרחית

זכינו בתביעה אזרחית כספית ובעקבותיה בית המשפט הוציא לבקשתנו צו עיקול על קרקע של הנתבע, עיקול...

מ משה 14:10, 31 במאי 2016
    14:10, 31 במאי 2016
  • שכר טרחה של כונס נכסים

שלום רב מדובר בתיק הוצל"פ על פסק דין כספי. ב"כ הזוכה מונה ככונס נכסים על דירת...

שלום, לטעמי, מי שמבצע פעולה זכאי לשכר ראוי. אכן תמיד נדמה שעבודתו של האחר פשוטה ואינה מצדיקה בשכר או בשכר גובה בכלל. לכן במקום זה יש מקום לטעמי שרשם ההוצאה לפועל יקבע לתשובה המלאה...

מ מני 12:23, 18 בפברואר 2016
    12:23, 18 בפברואר 2016
  • מה צריך לבדוק לפני הגשת הצעה מכונס?

הי ראיתי דירה מכינוס המצב הפיסי שלה גרוע אני מכירה את הרחוב אילו פרטים כדאי לברר לפני הגשת...

שלום, רכישת דירה מכונס דומה לרכישה רגילה של דירה. אלא, שהשוני נמצא בכך שעל העסקה חלים הכללים החלים על הכינוס וכן כי, בדרך כלל, אין מקום למו"מ בנוגע לנוסח ההסכם המ לתשובה המלאה...

ו ורד 17:38, 27 באוגוסט 2015
    17:38, 27 באוגוסט 2015
  • דירה מהכונס נכסים

הי, הגשתי את הצעתי למכרז של הכונס על דירה מסויימת, חתמתי על מסמכים והגשתי את הצק הבנקאי...

שלום, תפקידו של הכונס כלל גם את החובה להגדיל את התמורה המתקבלת. כפי שכתבתי פעמים רבות, חובה לבדוק את המסמכים המקימים את הכינוס. על פניו אומר שנראה שהכונס פועל במסגרת ס לתשובה המלאה...

ק קורל 07:14, 13 ביולי 2015
    07:14, 13 ביולי 2015
  • תשלום נוסף

הי, אני כרגע בתהליך לקנות דירה מכונס נכסים, ללא יצוג עו"ד מטעמי. האם לאחר סגירת התשלום...

שלום, באשר לעלויות עליך לבדוק: את האמור בהסכם, בדגש על אילו הוצאות נוספות יחולו עליך. כן עליך לבדוק את חבותך במיסים על פי גובה העסקה. המלצתי החמה הינה לקבל ייעוץ פרטני לתשובה המלאה...

k kk 06:32, 12 ביולי 2015
    06:32, 12 ביולי 2015
  • כינוס בעקבות גירושין

שלום, אנו מתעניינים בדירה המוצעת למכירה על ידי כינוס נכסים בעקבות גירושין. המודעה התפרסמה ויש...

שלום, כתבנו על כך בעבר במספר הזדמנויות. חשוב להבין כי כינוס במסגרת הליך גירושין שונה במהותו מכינוס הנעשה במסגרת הליך הוצאה לפועל. באופן כלל אומר שהליך שכזה כפוף לת לתשובה המלאה...

ד דנה 14:40, 30 ביוני 2015
    14:40, 30 ביוני 2015
  • העברת זכויות בקניית דירה מכונס

שלום רב! אני ואחותי ירשנו דירה מהורים. הדירה רשומה בטאבו עדיין על שם של ההורים ז"ל. הוגשה...

שלום, התשובה נמצאת בהסכם עליו חתמת, אם ההסכם שותק צריך לבחון את כוונת הצדדים. יחד עם זאת הנושא אינו מורכב עד כדי כך, גם עניין הוספת מספרי תעודת הזהות אפשרי ביותר. לתשובה המלאה...

נ נטליה 11:49, 23 ביוני 2015
    11:49, 23 ביוני 2015
  • שכר כונס נכסים

בכינוס נכסים במשפחה(בית דין לענייני משפחה) למכירת דירה.יש שני צדדים כל צד מיוצג ע"י עורך...

שלום, אתה מתייחס לכינוס המנוהל בידי בית המשפט לענייני משפחה. בכינוס שכזה, בית המשפט הוא שקובע את השכר אלא אם בהסכמה נקבע אחרת. אני סבור שטוב לקבוע מראש עם עורכי הדין א לתשובה המלאה...

א אלי 09:51, 27 במאי 2015
    09:51, 27 במאי 2015
  • מכירת נכס בתל אביב באמצעות התמחרות / הזמנה להציע הצעות / מכרז

שלום רב, אני ואחותי יורשות במשותף של נכס (דירה) בתל אביב. ע"פ שמאות מקצועית שהזמנו לנכס...

שלום, אני מציע שתצרי עמי קשר טלפוני: 097460386. בברכה, גיא

ע ל עדי לביא 11:03, 17 במאי 2015
    11:03, 17 במאי 2015
  • רכישת דירה ע״י הבעלים בכינוס נכסים

אני מוכרת את הדירה שלי בעקבות גירושים עם בעלי, קיימת האפשרות שארצה לקנות את הדירה לבדי על מנת...

שלום, נדמה לי כי ברור, שהדרך הטובה ביותר, באם מצב ההדברות מאפשר זאת, להסכים עם בעלך לרכוש את חלקו ישירות ללא כל הליך נוסף. בלית ברירה באם המכירה קבועה להיום במסגרת מכר לתשובה המלאה...

ה הילה 18:04, 20 באפריל 2015
    18:04, 20 באפריל 2015
  • סיום התמחרות

שלום רב, היום השתתפנו בהתמחרות. הצעתנו היתה הגבוהה ואף מציע לא הסכים להשוות הצעתו להצעתנו....

שלום, אתה מפנה להתמחרות שנעשתה במסגרת הליך גירושין. אלא, שמלוא הפרטים המקימים את ההתמחרות אינם ידועים. התשובה לשאלה שלך, מתחילה בצו או בהסכמה שהביאו להמכירה ממשיכה בבח לתשובה המלאה...

ד דלית 17:28, 18 במרץ 2015
    17:28, 18 במרץ 2015
  • זכיתי בהתמחרוץ והכונס אומר שבית המשפט לא מאשר

שלום, זכיתי בהתמחרות על דירה, הכונס אמר לי שתוך שבועיים היה תשובה אם יש אישור מבית המשפט או...

שלום, הדרך הקלה ביותר היא לבקש את החלטת בית המשפט. יש להניח שכונס הנכסים העביר לך מידע מדויק, אך בכל מקרה, בדרך כלל התיק מתנהל בדלתיים פתוחות כך שתוכל לבקש מבית המשפט לתשובה המלאה...

ד דני 07:37, 11 במרץ 2015
    07:37, 11 במרץ 2015
  • חשד לעבירה של עו"ד

שלום, הייתי אצל עו"ד בפגישת ייעוץ לגבי פניה שקיבלתי מההוצאה לפועל לגבי כינוס נכסים של נכס...

שלום, הפניה אינה מתאימה לפורם זה. בברכה, גיא

מ מור 12:58, 30 בינואר 2015
    12:58, 30 בינואר 2015
  • מתווך בעסקת כונס נכסים

אני מתווך מקרקעין הראתי ללקוח שלי דירה מהכונס, הכונס אומר שהלקוח שלי לא צריך לשלם עמלה. אבל...

שלום, נראה כי עניינך צריך להבדק על פי חוק המתווכים. מרכיב חשוב לעניין זה נמצא במסמכים שנחתמו. איני מכיר פטור מדמי תיווך בשל היות העסקה מכינוס. המלצתי לפנות לכונס ולבד לתשובה המלאה...

ד דני 23:49, 29 בינואר 2015
    23:49, 29 בינואר 2015
עמוד מתוך4