הסכום המינימלי שאותו ניתן להציע בקניית דירה מכונס - פורום כינוס נכסים

שאלה חדשה
 • ליאורה

  נשלח ע"יליאורה 21:46, 28 בנובמבר 2013

  שלום רב, אין לנו ניסיון כלל וכלל בנושא קניית דירה מכונס אך היינו רוצים לנסות את מזלנו. ברצוננו לדעת מה הסכום המינימלי אותו אנו יכולים להציע כהצעה על דירה והאם ישנם סכומים מקובלים וממוצעים לדירות מכונס והאם דירות מכונס אמורות להימכר מתחת למחיר השוק שלהן ואם כן האם 40 או 50 אחוז מתחת למחיר השוק הינו מקובל? סליחה על הבורות וחוסר ההבנה ותודה מראש על תשובתך האדיבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

  גיא סגלוביץ', עו"ד,מנהל הפורום

  17:02, 29 בנובמבר 2013

  שלום,

  ברוכים הבאים לעולם "כינוסי הנכסים". ההמלצה החשובה ביותר שאוכל לתת לך עם כניסתך לתחום זה, היינה לקרוא את מסמכי המכרז. המסמכים החשובים שעליך ללמוד מתחילים במודעה המפורסמת (בעיתון או באתר האינטרנט בו מצאתם את העסקה), את פרטי העסקה והליך הכינוס, כפי שיועברו לך ממשרדו של כונס הנכסים וכן את טיוטת הסכם אשר יועברו לך ממשרד הכונס.

  לא בכל כינוס, כמו שלא בכל מכרז יש מחיר מינימום. במידה ויש מחיר שכזה, אז הדבר יצטרך להיות מפורסם במסמכים שהוזכרו לעיל. מניסיוני, כמו בכל דבר הנוגע לשוק החופשי, אי אפשר לדעת בכמה ייסגר המכרז. לפעמים מכרז מסתיים כאשר הנכס נרכש במחיר הגבוה מהשמאות שנעשתה לנכס, לפעמים במחיר הנמוך בצורה משמעותית מגובה השמאות. כאשר מתבקש אישור למכירת נכס במחיר נמוך משמעותית מהסכום הקבוע בשמאות, יתכן כי הגורם המאשר את העסקה (בית המשפט או ראש ההוצאה לפועל) , ימצא שאין מקום לאשרה וידרוש הליך נוסף של פרסום. נראה ויהיה נכון פשוט למצוא את הנכס אשר אתם מעוניינים בו ולהתייעץ במהלך העסקה הראשונה עם גורם מנוסה יותר וכך ללמוד.

  בברכה,

  גיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גיא סגלוביץ'

מנהל הפורום: עו"ד גיא סגלוביץ'

עורך דין ונוטריון גיא סגלוביץ´, עומד בראש משרד עורכי הדין סגלוביץ' ושות'. נוסף על עיסוקו כראש המשרד,
למידע נוסף

053-9374131 חיוג
הודעה

מתעניין ברכישת נכס במסגרת "הזמנה להציע הצעות" שפרסם כונס נכסים?
מהי התמחרות?
פורום זה עוסק בתנאים המשפטיים הקשורים במכרזים, רכישות מכונסי נכסים וכיוצ"ב.

קניית דירה מכונס נכסים - ממה להיזהר?