סכסוך שכנים-פניה לגישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 15:49, 24 במרץ 2012

  שלום, אני גרה בבניין מסוג רביעיה בקומת הקרקע ומעליי גרה משפחה נוספת .בזמן שעברתי לגור פה כלל הדיירים(כולל אלו שמעליי) חתמו לי על אישור להרחבת הדירה בקומת הקרקע לרבות בניית פרגולה וזאת על חשבון החצר המשותפת, ומנגד גם אני חתמתי להם על הרחבת דירתם ואף על בניית קומה נוספת על הגג המשותף.בפועל אני קיבלתי היתר מהעירייה בדבר ההרחבה בחצר המשותפת.ואילו הם קיבלו רק היתר להרחבת הקומה הקיימת ללא תוספת בנייה על הגג. כעת אנו בעיצומו של סכסוך בדבר השימוש בגינה,הם רוצים להקים מחסן בחצר עליה אני אמורה לבנות(כאמור בהסכמתם) ,להקים מרפסת ברזל ללא היתר ולעקור עצי פרי המפריעים להם לפתע..אני רוצה להגיע להסכמה בצורה מסודרת ולהביא לשלום בית-לאן פונים? כיצד אוכל לגרום גם להם להסכים לגישור בטרם המצב יחמיר?

  השב
 • 09:27, 25 במרץ 2012

  הדר שלום רב,
  רצוי כמובן לפתור את הסכסוך באמצעות גישור ולהגיע להבנות בטרם המצב יתדרדר. עם זאת, הליך גישור הינו בהסכמה ומתוך רצון חופשי ולפיכך את יכולה לנסות לשכנעם בכל דרך שהיא (לדוגמא, באמצעות מכתב הזמנה להליך גישור) אולם, ללא הסכמתם לא יתקיים ההליך. בנוסף, במידה ויגיע הסכסוך לבית המשפט, תוכלי תמיד לבקש מבית המשפט שיפנה אתכם לגישור, גם לכך כמובן דרושה הסכמת הצד השני.
  בהצלחה!
  נילי עטרי וקאר, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.