מה עושים עם הטחת האשמות מופרכות - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • אלמוני

  נשלח ע"יאלמוני 09:23, 7 במרץ 2013

  שלום, מהצד, אני רואה שני חברים טובים שהעניין כספי דרדר את היחסים בינהים לניתוק כואב לשניהם. האחד זכה בערך מן ההפקר ברכוש שהשני חושב שלפחות חלק ממנו מגיע לו. הזוכה לא רק שבטוח שהכל מגיע לו, הוא גם תוקף את השני בהאשמות חסרות שחר ומאשים אותו בניתוק, בהריסה היחסים של הסובבים... השני, שיותר קרוב אלי, מחפש דרך ליצור דיאלוג, אבל לא יודע איך להתחיל כאשר ממולו מועלות טענות "הפוכות" (הוא מואשם במה שעשה המאשים). העניין הכספי הפך להיות משני מאוד, יש רצון לפתור את הסכסוך... איך אפשר להתקדם בכיוון חיובי? תודה,

  השב
 • 13:55, 7 במרץ 2013

  זה בהחלט מקרה שגישור יכול לעזור. אפשר להציע לצדדים להגיע לישיבת גישור. ישיבה ראשונה שאינה מחייבת את הצדדים להליך והם באים ושומעים מהו הליך הגישור, על התהליך, היתרונות וכדומה ומחליטים בעצמם אם להמשיך בהליך גישור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.