הליכה בתנאים לגישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • סיגלית

  נשלח ע"יסיגלית 10:52, 15 באוגוסט 2013

  בעלי הגיש בקשה לגירושין אני מצידי ביקשתי שנלך לגישור והוא התנה את ההליכה לגישור רק אם אסכים שגובה המזונות יהיה המינימלי ביותר שאפשר יש לנו 3 ילדים בגילאים 10, 7 ו-5. חשבתי שבגישור הוא יבין שהוא לא מעניש אותי עם גובה המזונות הנמוך אלא פוגע בילדים אבל הוא רוצה לשלם כמה שפחות. מה אני יכולה לעשות כדי שסכום המזונות יהיה גבוה ממה שהוא רוצה לשלם למרות שהסכמתי בעבר?

  השב
 • 15:50, 19 באוגוסט 2013

  סיגלית שלום,
  לכל אדם יש בסופו של דבר את הליך הגישור "שלו". כל אדם מתגרש רק... ממי שהיה הבעל/האשה שלו קודם לגירושיו. אני מקדים ואומר את זה – כי אין הליך גישור אחד, אין "גירושין" אחד בדיוק כפי שאין "נישואין" אחד.
  ברמה העקרונית - הליך הגישור הוא שהוא הליך ששני הצדדים משתתפים בו מרצונם החופשי ובהתאמה - תוצאת הליך הגישור - חייבת להיות תוצאה ששני הצדדים מסכימים לה מרצון חופשי גם כן.
  עיקרון נוסף בהליך הגישורי הוא שלא תופסים צד להליך במילה או משפט שאמר. צד רשאי לחזור בו מדברים שאמר במהלך הגישור, צד רשאי לחזור ולגלות שאמר או חשב שיכול להתחייב לדברים שלמעשה אינו יכול לעמוד בה או אינו רוצה. כל זה נכון עד שמגיעים לשלב החתימה על ההסכם הסופי – זה השלב שבו הדברים מתגבשים והופכים להיות פסק דין – זה גם השלב שבו הדברים מתקבעים והופכים להיות מחייבים לאורך זמן.
  ברמה המקומית יותר – יש שאלה שהיא תוצר של מערכת היחסים בינך לבין מי שהיה בעלך, באופן שבו מתנהל הליך הגישור ביניכם ועד כמה הוא יכול לשאת החלטה שלך שמשנה את ההתחייבות המקורית הזאת שבעלך דרש ממך.
  התשובה ליכולת שלכם באזור הזה נמצאת או שתתקיים בחלל הגישורי שתצרו בהליך הגישור. אני מאחל לך ומקווה שיעלה בידיכם להגיע להסכמות בעניין הזה. אני בהחלט מצטרף לעמדה שהצגת ולפיה יש להציב לנגד עיני שניכם את טובת הילדים – בכל הדיון כולו וגם בדיון על גובה המזונות שישולם לך על-ידי בעלך עבור הילדים.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.