אנחנו אחיות שלא מדברות ואני רוצה לפתוח דף חדש - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • אורה

  נשלח ע"יאורה 11:43, 28 בינואר 2014

  אני ואחותי לא נמצאות בקשר בגלל שאחותי כועסת עליי כי קיבלתי ירושה גדולה יותר מההורים שלי. נאבקנו בבית משפט ואני זכיתי. מאז שניצחתי במשפט עברו 9 שנים ואני רוצה לנסות ולהחזיר את הקשר להיות טוב ואני לא יודעת איך. הילדים שלי בקשר טוב איתה. האם יש לך רעיון כיצד לשכנע את אחותי לשכוח מהעבר ולפתוח דף חדש?

  השב
 • 16:14, 29 בינואר 2014

  אורה שלום
  הליך של גישור בינך לבין אחותך יכול להתאים בהיותכם צדדים למערכת יחסים נמשכת (בין אם היא מתנהלת לה בטוב ובין אם היא מתנהלת לה ברע). פנייה משותפת למגשר מקצועי בתחום המשפחה - תוכל לסייע בגורם שלישי שמקצועיותו ומומחיותו בסיוע לצדדים להגיע ביניהם לפתרון המחלוקות ביניהם.
  ההליך טוב ומתאים כי הוא מבוסס על רצון ובחירת הצדדים להיות בו ופתרונותיו הם הפתרונות שהועלו על ידי הצדדים עצמם ונמצאו מתאימים על ידי הצדדים עצמם.
  אופציה חלופית היא כמובן להציע לאחותך לפנות למטפל משפחתי שיסייע במקומות של הכעסים ומערכת היחסים - החיסרון האפשרי הוא שמטפל שכזה עשוי להתקשות בהתמודדות עם טענות שיועלו ביניכם שינגעו בנושא הכספים, הירושה, החלק שהועבר אלייך וכיוצא בזה.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד ומגשר
  02-6246777

  תגובה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.